Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerszámnyelet mivel lehet...

Szerszámnyelet mivel lehet felületkezelni?

Figyelt kérdés

Ásó-lapát stb szerszámokat időnként kint felejtem, de amúgy is féltető alatt tartom, ködös-esős időben kapja a párát.

Lenolajkencével vagy lazúrral érdemes átkenni?


2019. márc. 7. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha használni is akarod, semmivel se. Hozzávaló fából kell csinálni
2019. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Lenolajkencével szoktam, de akkor egy darabig nem használható.
2019. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 1 köszi, máris veszek egy erdőt, hozzá láncfűrészt, ipari szalagfűrészt, 2 méteres esztergát, hogy jófajta akác nyelem legyen.

A nagyszüleimtől örökölt szerszámokkal nincs is gond.


Nem hülye vagyok, csak mostanában valami szar fából árulnak szerszámnyelet.



#2

Köszi, sejtettem, hogy ahhoz idő kell.

2019. márc. 7. 12:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem csak akác lètezik, sok más jó nyèl anyag van. Nekem van kb 50 èves kapám, bodza nyèllel. Semmi súlya, ès erős; a legjobb kapához.
2019. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Lenolaj után, vèlhetőleg a melegben sem szárad össze ès nem lazul ki a szerszám annyira.
2019. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A bodza nyelű max horoló vagy valami könnyű kapa lehet.


A bozda az irtó kapában pillanatok alatt elnyűvődik, kilazul. Puhafa.

2019. márc. 7. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Akác pl nem jó csak ásóhoz vagy csákányhoz. Nehéz és télen nagyon hideg :)
2019. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a csákány nyele egy vascső,bele van hegesztve,télen se rinyálok,kesztyű nélkül ha dolgoznom kéne vele.

Lenolajjal elhúzhatod egy darabig a nyél életét,csak úgy kend le hogy ne tocsogjon a kezedben mint a nuni,vannak még kezelő anyagok,de ha cserélni kell,akkor cserélni kell a nyelet,mert semmi sem tart örökké.

2019. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A legjobb szerszám nyél anyag a gyertyán és a kőris. Az akácot is sokan használják, mert könnyen beszerezhető és tartós anyag.

A boltban kapható nyelek pont azért készülnek bükkből mert könnyen megmunkálhatóak és az alapanyaghoz könnyű hozzájutni fűrészáruként. Épp ezért is veszélyes pl. fejsze, lapát vagy ásónyélnek. Nem hasítva van az alapanyag, hanem fűrészelve. Így hirtelen és könnyen törik.

Minden kis falubsn van egy-két kis öreg aki még mindig maga csinálja a szerszám nyeleket. Őket keresd meg...

Kezelni esetleg lenolajjaj lehet. Nem lenolaj kencével! Abban kadmium is van. A lazúrokban mimdenféle gombs és rovarölő is van. Azok sem arra valók, hogy izzadt tenyérrel markolászd egész nap.

2019. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
és a hickory az mire való?
2019. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!