Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhai húsdarálóról lejött a...

Konyhai húsdarálóról lejött a fényes felület mivel lehet felületkezelni?

Figyelt kérdés

Első használat után sajnos mosogatógép lemarta a fémalkatrészek fényes alumínium bevonatát.


Mivel lehetne felületkezeltetni?


10eFt volt a gép mindenestől, tehát ehhez mérten.



2018. dec. 5. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

SEMMIT nem lehet vele kezdeni, söt erre garancia sincs, mivel az köztudott, hogy alumímiumot tilos a mosogatógépbe tenni, mert tönkremegy.


Veszel új húsdarálót, a régit kidobod, az árát elkönyveled magadnak mint tanulópénzt!

2018. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak esztétikai a probléma akkor használd nyugodtan, ne foglalkozz vele. Max a lepattogzott részekre pici zsír vagy olaj elmosás és száradás után, ha rozsdásodna.
2018. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Régen, simán öntöttvasból voltak a darálók. Kis figyelmetlenség és már is szépen rozsdásodott. Még sem lett tőle senkinek semmi baja. Esztétikailag, nem szép látvány, de szerintem simán lehet igy is használni.
2018. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a bevonatod simán megvan. Csak bemattolt teljesen. Ez nem gond csak esztètika. Mosástól nem fog lepattogni egy felületkezelès.
2018. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

teljesen összefogja a kezemet ilyen szürkés lesz tőle, én nem ennék olyan ételt amit egy fém megszínez.


Biztos az ételben nem látszik, de ha a kezemre rátapad, akkor az ételbe is belemegy.


Hát sajnos ennyire buta voltam ezzel kapcsolatban, nem tudtam, hogy csak csapvíz alatt lehet mosni, és 50fok felett tilos.

2018. dec. 5. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es: a felületkezelés NEM bevonat, ami lepattog! A fém felületét módosítjak, hogy kopjon, és ha ez sérül, akkor - ahogy a kérdezö is írja - a fém kenödik, a kezére, meg a húsra is, ha ha ezentúl is használja a darálót.

Mivel ez alumínimumból van, még fontosabb, hogy leselejtezze, mert az ételbe kerülö aluminimúm igen veszélyes az egészségre nézve, többek közt az Alzheimer ill. Parkinsonkór kialakulását is elösegíti.

2018. dec. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Halefestem valami fémfestékkel, zománccal azzal sem menthető?


egyszer használtam :(

2018. dec. 6. 18:04
 8/9 anonim ***** válasza:

A húsdarálók bevonata élelmiszeripari tisztaságú ón bevonat. Ezzel van bevonva a konzervdobozok belseje is (csak az nincs felpolírozva). Ezt a fém kis mennyiségben nem okoz veszélyt, nem allergizál. Ha valami házibarkács festéssel próbálkozol, nagy az esélye, hogy alumíniumot, krómot és egyéb más nyalánkságokat fogsz a fasírtba darálni. Egyébként, miből gondolod, hogy egy éppen málló rétegre ráfestve, a festék és az alatta levő cucc nem fog lejönni?

Szerintem, adj még egy esélyt a darálónak, hogy néhányszor átmosod és papírtörlővel áttörlöd. Ha abbahagyja a papírtörlő összefogását, nyugodj bele abba, hogy mostantól matt lesz, és használd úgy. Egyébként, ha félsz, akkor pedig válj meg tőle.

2019. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó tanács!
2019. máj. 4. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!