Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csap nem csak hogy nehezen...

Csap nem csak hogy nehezen mozdul, de a 180 fokból kb 5 fokban van értelmes hőtartomány?

Figyelt kérdés

Ehhez hasonló típusú a csap feje:

[link]


És az egyik probléma az az, hogy a vízkő miatt nem lehet finoman mozgatni. De ezt vizkőoldással meg lehet oldani, bár csak a felszínen, a belsejében nem tudom, hogy hogyan.


De a nagyobb probléma az az, hogy ugye képzeljétek el, hogy balra mennyit lehet mozgatni, jobbra mennyit lehet mozgatni... és a közepétől kb kevesebb, mint 1 centinyire már vagy tűzforró, vagy jéghideg.


Mit lehet tenni?



2019. márc. 10. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szokatlan helyzet.

Kérj tanácsot az üzletben vagy szerelőtől.

2019. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

olcsó kínai, kuka. vegyél egy normálisat, ne sajnáld rá a pénzt.

vagy kipiszkálod a piros-kék műanyagot, mögötte van csavar ami a kart tartja. utána kivehető a kerámiabetét, azt lehet cserélni.

2019. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Veszel egy újat, 3799 Ftért vagy, egy normálisat kb 6-8 ezerért
2019. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a cserét javaslom. Nekem vannak még régi grohe csapjaim, nem ilyen karosok, hanem tekerősök. Ahhoz néztem most marószerszámot, az kerül ennyibe. Azoknál lehet a felületet marni, és a tömítést cserélni, de szerintem ezeknél a karosoknál nem sokat lehet javítgatni. Mondjuk ha annyira kemény a víz, és azért kövesedik be, akkor mindegy hogy drága, vagy olcsó, be fog x idő után megint kövesedni.
2019. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kartus(belső hengeres betét)cseréjéhez érdemes vinni ezt,mert több fajta és méretű van belőlük.Egyik ritkán jó a másikba a kialakítása miatt.Az olcsóbb a sima,a drágább az már kerámia betét,de ezekhez érdemes egy előszűrőt beépíteni,mert a vízben lebegő kemény üledék hamar ki is koptathatja.

A tiednél ez a kartus ,vagy maga a csap ház lehet a bűnös a szerkezeti felépítése miatt.

A betét,vagy O gyűrű kopás miatt a csap folyna orrán száján.

Még a betétnek lehet,hogy nagy a holtjátéka a felső kar csatlakozásánál azon a négyszög végén belül a kartusban.

Inkább vegyél egy MOFÉM egykarost,az bírja,de nem alsó árkategóriás ,de van is hozzá minden alkatrész.

2019. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!