Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nyitott renszerű fűtéshez...

Nyitott renszerű fűtéshez kell e automata légtelenítő? És ha igen akkor hová kell tenni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a csővek a tágulásihoz emelkedik,akkor nem kell,mert rendszer feltöltéskor automatikusan távozik a levegő.
2019. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell légtelenitő.
2019. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Automata légtelenítő csakis oda szükséges(!) ahol sérül a csővezeték emelkedés elve a folyásiránnyal szemben(hibás megépítés),....azaz a bent lévő maradék légbuborék nem tud önállóan eltávozni felfelé.

Ha jól van minden cső építve,(emelkedik felfelé!!),akkor néhány óra alatt full önmagától kimegy minden légbuborék a tetőn lévő kiegyenlítő tartályba ,és magától légtelenítődik minden.

2019. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam nyitott rendszerű, de az összes radiátornál van az emeletem.

Még szerencse, mert gyakran levegős.

2019. márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Meton ***** válasza:
Légtelenítő mindenhova kell, ahol a levegő megszorulhat. Én nem vagyok fűtésszerelő, biztosan meg lehet építeni úgy a rendszert, hogy az összes levegő kimenjen a kiegyenlítő tartálynál. De általában a csövek a mennyezet szintjén futnak, a radiátorok és minden más lejebb van. Ilyen esetben elég nehezen tudom elképzelni, hogy légtelenítő nélkül fel lehet tölteni a rendszert. Esetleg nem kell automata légtelenítő, helyette a manuális is jó, csak macerásabb. 300 forint egy ilyen légtelenítő, nincs sok értelme kispórolni.
2019. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenhova kell, ahol légzsák alakulhat ki. Ahol a rendszerben van egy felső inflexiós pont. (konyhanyelven púp a rendszerben, azaz a víznek egy darabig felfelé vagy vizszintesen, majd lefelé kell folynia.) A légtelenítőt az inflexiós pontba kell tenni, vagyis a cső lemagasabb pontjába. Vizszintes szakasz esetén oda, ahol a víz elkezd lefelé folyni. Ha egy felfelé menő csövet hosszabb vízszintes szakasz követ, ott is tanácsos a függőleges szakasz tetejére légtelenítőt tenni, főleg ha lassú az áramlás (gyenge szivattyú vagy gravitációs áramlás esetén). Mindez a nyitott rendszerre is vonatkozik.

Nem szabad spórolni a légtelenítőkkel, sok bosszúságtól óvhat meg.


Egy tanács a nyitott rendszerű fűtéshez: 1000 literenként

3 kg nátriumbenzoátot érdemes tenni a vízbe. (2kg alatt nem elég hatásos, 4 felett pocsékolás) Ez az a tartósítószer, amit az asszonyok a befőttbe tesznek, hogy ne romoljon meg. (Kilós tételben a patikában olcsóbb, mint 10 dekagrammonként az élelmiszerboltban. 15 éve, amikor beletettem, 800Ft volt kilója.)

A hatása az, hogy megakadályozza a víz oxigénfelvételét a tágulási tartályban, ahol a víz a szabad levegővel érintkezik, és így nem korrodál a rendszer, elsősorban a vas csövek. Katalizátorként működik, azaz nem használódik el, csak akkor kell újra beletenni, ha valamiért le kell ereszteni a vizet a rendszerről.

2019. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!