Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az ELMŰ (szolgáltató) kicserél...

Az ELMŰ (szolgáltató) kicseréli a 16 A kismegszakítót 25 A-ra régi szekrényben, vagy tényleg új szekrény + új földelés + új tartórúd kell?

Figyelt kérdés

Sajnos a 16 A kismegszakítót sokszor lecsapja, így 25 A kellene.


Van aki azt mondta ELMŰ kicseréli 10 perc alatt pár ezer Ft-ból (vagy ingyen)?


Mások mondták, hogy ma már a régi szekrényhez (1990-es évek, barkácsolt fa) nem nyúlnak, nem szerelik, hanem automatikus új cserét kérnek + új szabvány földelést + új szabvány tartórudat, ami összesen 150 ezer Ft körül lenne!


Mi a tapasztalat?


2019. ápr. 1. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két éve az E.On-nál 16A-t bővíttettem 32A-ra (érdemes erre, mert ennyi jár ingyenesen). Az E.On minősített szerelő intézett mindent, az új óraszekrény, az új tetőtartó, szonda, tartozékok és a munkadíj kb. 85 ezer forint volt.
2019. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szolgáltató kicseréli nagyobbra,akár 32 A ra is.mert ekkora jár alanyi jogon a lakosságnak .

Kérdés ,hogy az oszlopról bejövő vezeték elbírja e .

Kiszállási dijat biztos kekk fizetni .

2019. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fantom83 ***** válasza:

Nálunk 5 éve volt hasonló hisztéria.

Én úgy tudom,h a szolgáltatók 32A-ig ingyen csinálja a hálózat bővítést.(tehát kismegszakító csere)

Szolgáltató emberei maszekban csinálták a lakás elosztó felszerelését+földelést.

A földelés olyan jól sikerült,h nem építettek be dobozt,amivel hitelesíteni lehetne később a földelésünket... Erre figyelj ha újra csináltatod!

2019. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fantom83 ***** válasza:
Nem a kérdésben említett szolgáltatóhoz tartozunk,de nem is említeném meg azt a szolgáltatót akinek az emberei tevékenykedtek nálunk.
2019. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amikre nem kéne a pénzt sajnálni. Megéri.
2019. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Földelést csak bizonyos esetekben szoktak csinálni.

A földelés össze van kötve a 0 val .

Azt mondják a szakemberek, 0 zott rendszer van már kiépítve .

Nálunk sincs külön földelési szonda leverve,mégis tökéletes az érintés védelem .

2019. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tökèletes az èrintèsvèdelmed. Mert ha az órához bejövő pen-nek bajalesz, akkor ráz az egèsz hálózatod. Mindennek megvan a szerepe, nemhiába vannak az előírások.
2019. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly eljátszottam ugyanezt. 16-32. Kérték a mérőhely szabványosítását, új doboz, földelőszonda, tetőtartó. 150 ezer.
2019. ápr. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most cseréltettem 16a-ról 32-re. Új földelés, új doboz, fí-relé, etc. Ezt nem is elmüs szerelő csinálta, mert ezt elmü nem is csinálja. Ki kellett hívnom egy szerelőt. Számlával: 95ezer. Számla nélkül: 75ezer. Ő kiállított egy jegyzőkönyet (elmüs formanyomtatvány) amit bevittem az elmügöz. Na, ők akkor már valóban ingyen jöttek ki. Csak az előtte lévő dolgok kerültek pénzbe, de anélkül nem jöttek volna ki.
2019. ápr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beszéltem regisztrált villanyszerelővel (sajnos elég érthetetlen volt), mondta, hogy 32 A-ig "ingyenes".


Mondta azt is, hogy ha 32 A-re cseréltetem, akkor kell új szabvány szekrény, meg minden, mivel nem bírja el a vezeték keresztmetszete - ellenben 25 A kismegszakítót elbír, azt vagy beszereli az Elmű 10 perc alatt, VAGY NEM...

2019. ápr. 2. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!