Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyam hívják ezt a hegesztési...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyam hívják ezt a hegesztési technikát?

Figyelt kérdés

Hogy hívják azt a hegesztési technikát amikoris egy akármilyen anyagban folyamatos feszülés miatt elfárad az illesztésnél az anyag vagy a gyári hegesztés ezért eltörik de maga a rács még egyben van mert több pontos is kapcsolódik egymáshoz. És itt jön a lényeg: Olyan módon hegesztik ismét össze az egymástól elvált részt hogy nem törekednek rá hogy mm pontosan visszaálljon az eredeti állapot hanem egyszerűn egy olyan szögben eggyesítik újra a két elemet hogy az alapesetben fennálló feszülés már ne legyen jelen, ezáltal megakadályozva hogy mégegyszer eltörjön az a bizonyos valami.


Egyébként a motoromon vagy egy "csomagtartó" rács. Amikor feltettem is éreztem hogy a gyári csavarhelyeken és rögzítési pontokom nem tökéletesen fekszik tehát egy kis feszülés volt benne folyamatosan amitől aztán megadta magát. Üreges szerkezetű.


2019. ápr. 24. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Miiivaaan???

Ki kell gyökölni a találkozást,és feltölteni 1 vagy 2 sorban.

Lehet eletkródával,Mig-gel Awival,vagy lánggal.

De nee akarj egy 1000 Ft-os kínaí csomagtartó ketrectől te csodát várni.....,főleg hogy a már gyárban eleve szarul,(gyenge alapanyag + gyenge varratok) hegesztették össze.-

2019. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha meghegesztetem úgy ahogy volt és visszarakm akkor ugyanúgy feszülni fog és ugyanúgy eltörhet. Mi a megoldás hogy ne feszüljön?
2019. ápr. 24. 21:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Csodát nem várok nem is írtam ilyet...hol olvastad?
2019. ápr. 24. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogalom zavar van itt.Elő és utó hőkezeléssel szokták a feszültséget csökkenteni és minél kisebb hő bevitellel.Ez utóbbi az anyag vastagságához még megfelelő beállított legkisebb áramerősséggel és szakaszos hegesztéssel.Ezt itt nem kívánom levezetni,mert terjedelmes lenne mit,mikor,miért,hogyan alkalmazunk.

A csomitartódnál jelen lesz minden hegesztés után a varratban és körülötte a feszültség,csak utó hőkezeléssel csökkenthető.A jó hegesztéshez a megfelelő hozanyag kiválasztása is feltétel.A varrat és környéke mindég ridegebb lesz,mert a munkadarab összetétele megváltozik,mert összetevői egy része kiégnek belőle főleg a szén tartalom csökken, és rideg lesz a hegesztés,ha ezt nem pótoljuk és persze a többit ötvözőt,ami kiég.Ezt a megfelelő összetételű hozanyaggal lehet megközelítőleg pótolni.

Lényeg:A megfelelő hőbevitellel az anyagban legkevesebb összetétel megváltoztatásával a jó beolvadás mellett a megfelelő kötést érjük el a legkisebb alakváltozás és anyagban keletkező feszültség mellett.

A jó hegesztés nem reped,törik,de közvetlen mellette,ha nagy erőbehatás éri ott már lehet,mert ott változik a kristályszerkezete a gyors lehűlés miatt.Ennek az esélyét csökkentik az utó hőkezeléssel.

Ennél a vékony anyagnál főleg kiégnek az ötvöző anyagok nagy része a hegesztés helyén és közvetlen mellette az anyag teljes keresztmetszetében és ezért törik könnyebben.

2019. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mire megírtam az előzőt van másik infó.Ha van rá mód,akkor a helyén fixálva hegeszteni,vagy minimum össze tűzni és levéve készre hegeszteni.Minden féleképp takaró lemezekkel védeni amit károsíthat a cunder,vagy a hő.
2019. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszünöm a válaszokat, egyébként egy ilyen apró munkával kihez fordulhatok? vagy kit keressek Pest vonzáskörzetében? Esetleg valaki nem tudná megcsinálni nekem? Nem akarom kontárra bízni..szívesen megfizetek egy becsületes munkát.
2019. ápr. 24. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Dobd ki azt a kínai vacakot, szerezz be normálisat!

Az ilyen kínai silány termékek javítására kár az időt pocsékolni.

2019. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez gyári. Nincs másik, ez passzol csak oda.
2019. ápr. 27. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!