Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ismeri valaki ezt a fajta...

Ismeri valaki ezt a fajta transzferálási technikát?

Figyelt kérdés

[link]

Az érdekelne, hogy a feliratot hogyan teszi rá. A videón 17:50-től látható. Milyen nyomtatóval, milyen lapra van kinyomtatva a szöveg? Milyen ragasztószalagot használ?

Nagyon jól néz ki, és egyszerűnek tűnik, de nem találom sehol ezt a technikát.



2019. márc. 12. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lézernyomtatóval van kinyomtatva a papírra a szöveg, ez mindenfajta transzfer technikánál alap.

Az adott technikával nem találkoztam még, de sima transzferoldattal sem bonyolultabb, annyi, hogy akkor tükrözve kell kinyomtatnod, amit szeretnél eleve.

2019. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csicsky ***** válasza:
100%

Ezt az úgynevezett tapadós betűkészlet segítségével is szokták csinálni (nevezik ezt átnyomható feliratnak is). Itt írnak erről a technikáról:

[link]

Ezeket a betűkészletek árulják Alfaset, Propisot (cseh készítmény), Avery Z-Design, stb néven:

[link]

[link]

[link]

Sőt, a csehek nem csak betűket és számokat, hanem színes képeket is gyártanak ehhez a technikához:

[link]

Persze, itt túl nagy választék a betűkészletet illetően nincsen, ez inkább egyszerűbb esetekben jön szóba.

2019. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit 17:50-től látunk, fóliából kivágott alakzat (esetünkben betűk) átvitele.

A fóliavágótól vett kész szöveget szilikonpapíron fennhagyva látjuk a videón. Arra egy megfelelő tapadóerejű applikálófóliát simítanak tökéletesen, buborékmentesen a simítólappal. Ennek a fóliának a tapadóereje elég ahhoz, hogy lehúzza a betűket a szilikonpapírról, de amikor átvitel után eltávolítják, nem tépi le a betűket a tábláról.

Magyarán, a tapadóereje kisebb, mint a kivágott fólia tapadóereje.

Ha megmondod a fóliavágónak, hogy milyen felületre (műanyag, papír, fa vagy fal) akarod felrakni a szöveget, szerintem megegyezhetsz vele abban is, hogy megfelelő applikálófóliával egybedolgozva kapd meg a kivágatott alakzatot, szöveget.

Akkor nem lesz más dolgod, mint pozícionálás után lehúzni a szilikonpapírt, nagyon gondosan felsimítani a táblára a két réteget, majd óvatosan lehúzni az applikálófóliát.

2019. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult. :(
2019. márc. 13. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!