Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázlámpa vagy forrasztó páka...

Gázlámpa vagy forrasztó páka a jobb eresz forrasztáshoz?

Figyelt kérdés
Régi, 30éves eresz illesztésénél találtam egy lyukat ami túl nagy tőmitőhöz. Olvastam, hogy bádogot forrasztani kell. Gázlámpával vagy forrasztó pákával érdemes? Olvastam, hogy az ilyen eresz forrasztás már régebbi technika, de itt ez van. Nagy nehezen találtam nagyobb ólommentes forrasztóónt háromszög keresztmetszetű rúd alakban...

2019. máj. 5. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a gázlámpa, gyorsabban melegíti fel az anyagot adott területen, a fèm meg elviszi a hőt, règen is ezt használták. Ès a vastag cin rudat is jobban olvasztja.
2019. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne kínlódj egy öreg eresz forrasztásával, mivel nincen kellő tapasztalatod. Manapság ezerféle ragasztó létezik, ilyennel kiválóan megodhatod. Egy azonban lényeges: a tisztaság.

https://www.youtube.com/results?search_query=ereszcsatorna+j..

2019. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fantom83 ***** válasza:
100%

Ha 30 éves a csatornát elkezdesz mozgatni a forrasztáshoz semmi nem marad belőle.


Nekem itthon minden felszerelés adott a forrasztáshoz,de akkor is csak ragasztom a régit is,az újat is.(amúgy ha jól emlékszek a forrasztásnál az a gáz,ha túlmelegíted a bádogot meggyengülhet az anyag)


Popszegecs + szilikon ragasztó,és nincs kínlódás.

2019. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igy néz ki a lyuk: [link]


Régi tipusú attika...

2019. máj. 5. 11:20
 5/7 Fantom83 ***** válasza:
100%
A vizet fűrészporral,vagy karton papírral felitatod,körbe csiszolod a lyukat,és brutálisan megkínálod FBS-el,vagy valami hasonló kültéri szilikonos ragasztóval,elsimítod,és reménykedsz,h pár hónap múlva nem fél méterrel arrább lesz a következő lyuk...
2019. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett eresz! Szenvedés a köbön.

Meg fogsz vele küzdeni, végül, ha szerencséd van még az agyvérzés előtt kicserélteted/átalakítod.

Sajnos, bármennyire is "szép" építészetileg eszméletlen mennyiségű problémát hordoz, ezek jó része persze nem látható és csak akkor derül ki, mikor már másod-harmad problémát okoz. Kenheted, forraszthatod, de ez a hiba egy folyamat kezdete. Ahogy írták, elkönyvelhető a következő.

2019. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Háztáji: FBS + üvegszövet szalag (gipszkarton hézag erősítő)

Kicsit profibb: epoxi gyanta és finom üvegszövet háló.

2019. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!