Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűkasza levegőszűrő szivacsára...

Fűkasza levegőszűrő szivacsára tehetek 2t full szintetikus olajat?

Figyelt kérdés
Demon fűkasza, és most látom, gyárilag nem is olajozták be!
2019. máj. 18. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Igen és ajánlom.Ez is megfelel,de tovább megmarad benne a motor,vagy hajtómű olaj.Átitatod vele,majd alaposan kinyomod belőle.Vagy benzinnel felhígítod kismennyiségben és úgy kinyomkodva visszateszed.Ez utóbbinál nem muszáj annyira kinyomkodni.
2019. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Van mannol 10w-40 (dízel) és mannol 10w-40 (benzin) motorolaj, illetve a stihl super hp, melyiket rakjam rá?

2019. máj. 18. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
igen
2019. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó a 2t olaj.Ez csak azért kell,hogy a por jobban megragadjon a szivacson .
2019. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja aztán meg ne engedje át a levegőt se. Nagyon jó ötlet, igazából nem is azért van a levegőszűrő. Azért nem olajozták be, mert nem kell.
2019. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Igaza van az előzőnek. Szerintem minden fűkaszára igaz, de a kínaiakra egész biztosan, hogy nem olajos szűrőjük van, hanem száraz.

Kerestem most pár használati utasítást a neten, de mindegyiknél csak annyit írnak, hogy ütögetéssel ki kell tisztítani a szivacsból a port, és ennyi.

2019. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Simán átmegy rajta a levegő,ha még olajos is.Nem folytja,mert nem papír.A sima szivacson simán átmegy a víz,de a papír szűrőn nem.A papír nem szabad,hogy olajos legyen.A szivacson jóval nagyobbak azok az áteresztő lyukak.Ha nem olajoztam be,akkor jóval kevesebb volt benne por,de azok is csak nagyobb szemcsék és a mosásra használt benzin is világosabb volt,mert az alján volt a porból.Mikortól beolajozom azóta teljesen fekete a mosóbenzin és rengeteg apró lebegő szemcse is van már benne mosáskor,de nem változott a fogyasztás,teljesítmény.Évek óta olajozom,de csak a szivacsszűrőket.

1-es voltam

2019. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

A fűkaszagyártó cégeknek nem sokba telne beleírni, hogy olajozzuk a szivacsot. Ha ezzel jobb lenne a gépeknek. Mégse írják bele, vagyis ennek nyilván oka van.

További használati utasításokat kerestem, és mindben azt olvastam, hogy port kiütögetni, kifújni. Ami lehetetlen lenne olajozás esetén.

2019. máj. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Miért gondolja itt bárki is hogy egy kétütemű benzines fűkasza az bármiben is külöbözik bármilyen kétütemű motorra jellemző dologtól? Ha a robogó szivacsos légszűrőjét, az Endurok szivacsos szűrőjét, de még a Babettáét is légszűrőolajjal kell átitatni, akkor a fűkaszáét is... 2 féle légszűrő látezik a papírbetétes és az olajjal átitatott szivacsbetétes. Ha nem akarod pár évente hengerfuratásra meg dugattyúcserére vinni akkor csak olajozd be szépen ;) És ne érdekeljen egy kínai félrefordított marketing használati utasítás.
2020. máj. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fűkaszák többsége kétütemű, aminek a légszűrő szivacsát felesleges olajozni, mert működés közben visszaköpköd annyi olajat, hogy magától beolajozódik és pont csak annyira, amennyire kell neki. Pénzkidobás külön olajozgatni, mert amúgyis az lesz.
2022. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!