Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Barkácsolás

A kérdés

Fűkasza levegőszűrő szivacsára tehetek 2t full szintetikus olajat?

Demon fűkasza, és most látom, gyárilag nem is olajozták be!

máj. 18. 15:41  Privát üzenet  

A válaszok
Igen és ajánlom.Ez is megfelel,de tovább megmarad benne a motor,vagy hajtómű olaj.Átitatod vele,majd alaposan kinyomod belőle.Vagy benzinnel felhígítod kismennyiségben és úgy kinyomkodva visszateszed.Ez utóbbinál nem muszáj annyira kinyomkodni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 18. 15:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Van mannol 10w-40 (dízel) és mannol 10w-40 (benzin) motorolaj, illetve a stihl super hp, melyiket rakjam rá?

# 2/8Időpont máj. 18. 16:18 Privát üzenet
igen

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 18. 18:09 Privát üzenet
Jó a 2t olaj.Ez csak azért kell,hogy a por jobban megragadjon a szivacson .

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 18. 19:17 Privát üzenet
Ja aztán meg ne engedje át a levegőt se. Nagyon jó ötlet, igazából nem is azért van a levegőszűrő. Azért nem olajozták be, mert nem kell.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 18. 19:49 Privát üzenet

Igaza van az előzőnek. Szerintem minden fűkaszára igaz, de a kínaiakra egész biztosan, hogy nem olajos szűrőjük van, hanem száraz.

Kerestem most pár használati utasítást a neten, de mindegyiknél csak annyit írnak, hogy ütögetéssel ki kell tisztítani a szivacsból a port, és ennyi.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 21. 10:03 Privát üzenet

Simán átmegy rajta a levegő,ha még olajos is.Nem folytja,mert nem papír.A sima szivacson simán átmegy a víz,de a papír szűrőn nem.A papír nem szabad,hogy olajos legyen.A szivacson jóval nagyobbak azok az áteresztő lyukak.Ha nem olajoztam be,akkor jóval kevesebb volt benne por,de azok is csak nagyobb szemcsék és a mosásra használt benzin is világosabb volt,mert az alján volt a porból.Mikortól beolajozom azóta teljesen fekete a mosóbenzin és rengeteg apró lebegő szemcse is van már benne mosáskor,de nem változott a fogyasztás,teljesítmény.Évek óta olajozom,de csak a szivacsszűrőket.

1-es voltam

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 22. 19:25 Privát üzenet

A fűkaszagyártó cégeknek nem sokba telne beleírni, hogy olajozzuk a szivacsot. Ha ezzel jobb lenne a gépeknek. Mégse írják bele, vagyis ennek nyilván oka van.

További használati utasításokat kerestem, és mindben azt olvastam, hogy port kiütögetni, kifújni. Ami lehetetlen lenne olajozás esetén.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 23. 05:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hamarosan benzines láncfűrészt veszek (első benzin motoros gépem lesz), a benzint fél szintetikus, vagy full szintetikus motorolajjal keverjem be, gondot okoz a motornak, ha...
Olajfestéket lehet pl szintetikus hígítóval hígítani?
Benzines fűnyíróba jó-e az 5w-40-es szintetikus motorolaj?
Ma vettem egy jobb kinai láncfűrészt 2 tank benzint helyben járattam ki Castrol Power Racing 1 2T full szintetikus olajjal,3 tankkal már fát is vágtam. Jó olaj ez bele...
Ezek a hígítók azonos hatásúak nagyjából? Szintetikus hígító, aromás hígító, nitro higító
Milyen szintetikus zseléhez tudok magyarországon hozzájutni?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Barkácsolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!