Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehetne kitágítani a...

Mivel lehetne kitágítani a belső átmérőt?

Figyelt kérdés

Van egy FS90-es fűkasza fej, abba belemegy az alu szár, de nagy (után gyártott vagy vmi más..) de az 26mm-es, az eredeti fejnek a belső szár átmérője meg csak 25-ös, én nem megyen bele! nagyon sokat kéne leszedni, smirlivel próbálkoztam meg kör reszelővel de nagyon nem ér semmit, vmi más megoldás kéne.

Esztergályoshoz nem akarom vinni, mivel nem az enyém a kasza.



2019. jún. 7. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A 26 milliméter átmérőjű alu szárat kell leköszörülni 25-re.
2019. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elég rossz ötlet! ott elgyengül a szár, a minden napos erős igénybevételt az előírt, tervezett élettartamot se érné meg! A szár belsejét le fogom vhogy köszörülni pl, furatköszörűvel, így az eredeti 25-ös vmi köztes anyaggal kihézagolható.
2019. jún. 7. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez tipikusan esztergályos munka, korrekten, méret -és alakhűen csak esztergapadon lehet ezt megcsinálni. Persze házilag is lehet 'sufnitunningolni' de az a baj, hogy körkörös felületet nem tudsz csinálni eszterga hiányában, pláne méretpontosan. Az ütésről nem is beszélve, ami szintén csökkenteni fogja az élettartamot, és gátolja az egyenletes üzemi járást.
2019. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt meghirdeted, aztán vesztek rávalót. Jó hogy már nem otthon gyártanád le egy kombinált fogó meg egy balta segítségével..
2019. jún. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 3/4 Igazat kell hogy adjak, mert más megoldás egyszerűen nincs.

Van furatköszörű a jófogáson de az is 25-ös, ill van fúró 25.5-ösbe, talán még az, de eddig nem írt vissza, persze felhívhatnám de van idő, nem az enyém a kasza. Helyi hivatalé, így is kb majd egy évre értem el hogy alkatrészt hozassanak hozzá.. majd megoldják sztem az lesz.

2019. jún. 8. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!