Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel fessem be az 1cm vastag...

Mivel fessem be az 1cm vastag OSB lapot h. kibírjon kültéren legalább 10 évet?

Figyelt kérdés

Szóval van egy pár nagyobb OSB lapunk, ami 1 cm vastag.


Ebből szeretnénk "ideiglenesen" asztalokat készíteni.


De nem tudom mivel fessem le az OSB lapokat, h. kibírják az esőt, külteret, fagyokat.


Téglából lenne a lábuk, 1-1 járdalapot raknánk aztán az OSB lapokra h. lenyomják azt.


A cél: 5-10 évig használhatóak legyenek asztalként kültéren.


Köszi.



2019. jún. 9. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Semmivel, vegyél rétegelt lemezt vagy valami mást. Mintha falevélből akarnál családi házat építeni.
2019. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

10-15 éve még semmi nem kellett volna rá, az még osb volt, ma már...

én próbáltam még alvázvédővel is, tikkurila kültéri fafestékkel, stb, málik szét, valakinek jó ötlet, én is szívesen olvasom(festékboltos szerint zománcfesték, vagy lábazati festék)

2019. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kifejezetten uv, hő, fagyálló stb. OLDÓSZERES KÜLTÉRI FAFESTÉKET.

Előtte kicsit megcsiszolod a lapokat, 2-3rétegben felhordod a festéket és kész de jóindulattal 5 év.

És persze ez nem is lesz olcsó, ebből kijön kerti 1db műanyag asztal és 4db műanyag szék ára pl.a tescoban, garantáltan 100 évig le se bomlik.:D



Kb olya a szitu, mintha tescós párizsiből (500/kg) akarnál fine dininget tálalni egy étteremben, ezért meghinted szarvasgombával és aranyporral máris 5000Ft egy adag.:D

2019. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bármivel fested le, a végeredmény sokkal drágább lesz, mint ha megveszed ezt: www.ecopanel.hu


Üdvözlettel:


Felújítás szakértő

2019. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két garnitúra műanyag kerti bútorom van. Nem érdekel az egyik? Jobban jársz, mintha az OSB-vel tökölődnél.
2019. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszom az, hogy nem tudom.

A második válaszom meg az, hogy 20 éve építettem fából egy ketrecet, amibe a komposztot hordom. 4 cm vastag lécekből. Na ezt én annakidején háti permetezőből vízüveggel fújtam be jó vastagon, két alkalommal is. Azóta semmi baja. Ennek 20 éve. De mondom, 4 centis faanyag... (lehet, hogy vízüveg nélkül is elállt volna eddig simán, kezeletlenül.)

2019. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennek az ecopanelnek négyzetméterára öt rongy vagy kilója? Mi az a rugalmassági modul?? Jézusom...
2019. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-esre válaszolva, ahogy nézem az ecopanel 2,2 x 1,15m-es darabja bruttó 5e.


nem olyan kemény, mint az ugyan olyan vastag OSB, hanem enyhén hajlékony

2019. júl. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!