Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vízmértéket érdemes venni?

Milyen vízmértéket érdemes venni?

Figyelt kérdés
Otthoni használatra lesz, de szeretnék normálisat venni, nem baj ha drágább. Vagy teljesen mindegy, ugyanazt tudja mind? Mire kell odafigyelni a vásárlásnál?
2019. jún. 16. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyszerű alumínium 0,5mm/m vízmérték bőven elég otthonra. Gondolom nem precíziós eszterga állványt szintezel nap mint nap.
2019. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

A vízszintes még az Orbán rendszerben is vízszintes - ezt nem tudják ellopni, vagy törvényileg módosítani!

Veheted az olcsót nyugodtan!

2019. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

inkább sola vagy stanley mint extol vagy topex...

mindkettő aluminium de a falvastagság nem mindegy néha leesnek, malteros lesz stb. hosszát nézd meg van 10 centis és 2 méteres, átlag használatra 40, 60, 80 centi körüli, ha sok vasat építesz, akkor mágnesest érdemes, azok viszont sokkal drágábbak...

2019. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mármint mindkét árkategória
2019. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vízmértéknek van egy alappontossága, amit minőségi termékeknél (pl SOLA, STABILA), feltüntet, és ami a lényeg garantál a gyártó. Viszont van egy módszer, hogy kiválaszd a teljesen pontosat ha tudsz válogatni, és próbálgatni. Én a BAUHAUS-ban láttam jó áron szimpatikus vízmértéket, és látszólag igényesnek tűnt a termék, de ötből csak egy volt pontos. Úgy tudod leellenőrizni egy vízmértéket, hogy lerakod egy olyan vízszintes felületre, ahol a buborék a két jelölés közt megáll, majd átforgatod a vízmértéket 180 fokkal. Ha pontos a vízmérték, akkor az átforgatott helyzetben is pontosan ugyan abban a pozícióban kell lennie a buboréknak. A függőlegesnél is ugyan így kell eljárni. A no-name vízmértékeknél átlag tízből egy szokott pontos lenni, amikor egy SOLA vízmértéket néztem az első ami a kezembe akadt pontos volt, a többit már nem is néztem. A háromszoros áron kívül kb ennyi a különbség a márkás, és a no-name vízmérték közt. Mondjuk vicces volt, amikor már tíz perce kb a huszadik vízmértéket próbálgattam az áruház tartóoszlopán, nem bírta tovább az eladó, és odajött hozzám megkérdezni, hogy miért ellenőrzöm az oszlop függőlegesét. Biztos full hülyének nézett, majd elmagyaráztam és megmutattam neki, hogy xarok arra milyen görbe az oszlop, csak a sok selejt vízmértékből próbálom kiválogatni a jókat.
2019. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt.
2019. jún. 17. 07:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Mire akarod használlni?

En asztalos vagyok, vettem egy lézeres szintezőt, ma már nem elérhetetlen az ára otthoni barkácshoz sem, 1 éve megvan, azota nem vokt alu vízmérték a kezemben.

2019. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megéri a drágábbat venni, pl SOLA Metal nagyon jó termék. Az olcsók pontatlanok, kiesik a libella, vékony az aluszelvény, könnyen deformálódik, kis odakoccintásnál is behorpad.
2019. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sola vízmértékeket még fatertól örököltem aki sok sok évig használta őket a festék már lekopva volt vele simítva beton jópárszor leejtve de még mindig pontos vízmérték
2019. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!