Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Térkőbe hogyan lehet egy...

Térkőbe hogyan lehet egy oszlopot lecsavarozni?

Figyelt kérdés
Egy kis elválasztó kerítést szeretnék csinálni a kertbe és ehhez két 1,2 m magas fa oszlopot a térkőbe kellene rögzítenem. Gondoltam valami vasalatot lecsavarozok és ahhoz az oszlopot, de nem tudom, hogy a térkőbe milyen dübelt vagy alapcsavart lehetne beütni, hogy ne repedjen el és tartós is legyen. A térkő 6 cm vastag, alatta homok és beton van. Szívesen meghallgatnék egy-két jó tanácsot!

2019. júl. 4. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a térkőbe rögzíteném. Kijelölném rajta az oszlop helyét, felszedném, oszlopot rögzíteném a betonhoz, térkőből kiflexelni és visszaraknám az oszlop köré.

Persze kérdés, hogy a homok elég vastag e hozzá, hogy az oszlop talpát + csavarfejeket kiegyenlítse vagy ott még tovább kell agyalni...

2019. júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csavar fogja elrepeszteni, hanem már a fúrásnál szét fog törni a térkő.

Meg eleve jön egy kis szellő aztán térkővel együtt fog kidőlni az oszlop. Ahogy az #1 írta az a helyes megoldás.

2019. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Abban azért bízok, hogy a fúrástól nem törik el a térkő, ugyanilyen térkőre a szomszéd teraszt emelt és annak az oszloptartóit 10 vagy 12-es vastagságban átfúrták és nem repedt meg. Azt lehet átgondolom, hogy a nem csak 6 cm mélyre dübelezem, hanem 10-12 cm mélyre, már bele a betonba és az már csak meg tart egy kis kerítést.
2019. júl. 5. 19:51
 4/4 anonim válasza:

A térkő felszedés, betonalap készítés, térkő méretre vágás, visszarakás költséges, hosszú az átfutási idő, ezért nem biztos, hogy mindig ez a legjobb megoldás.

Nagy felületű oszlop alapzat és kis ránehezedő nyomás esetén az oszlopok szerintem közvetlenül a térkövekhez rögzíthetők, főleg térkő alatti beton alapzat esetén.

Az én esetemben 3 db előtető oszlop rögzítését kellett megoldanom, az oszlopok 15x15cm-es alapzata 3 térkőre, vagy 2 térkőre és szegélybetonra támaszkodnak, a nyomás kevesebb, mint 20kg, s a térkövek alatt nincs beton,

csak homok és tömörített zúzott kő.

Az alapzat helyén a térkövek, betonszegély felületét Sibrteh gyémánt csiszolótárcsás flexxel vízszintesre csiszoltam.

A 6cm-es térköveket 5mm-es kerámia fúróval előfúrtam. A járólapok apró kavicsokat tartalmaznak, a fúrás türelmet, erőt igénylő munka, sok megszakítással, a lyuk, fúrófej vizes kefével történő tisztításával.

Az ütvefúrás kerülendő a térkő szétrepedés, kilazulás miatt. Gyémánt szemcséket tartalmazó, üreges fúrófejjel könnyebb a fúrás, de könnyebben eltörnek és a munkamélységük csak 3 cm.

A 8mm-es kiszélesítő fúrás már sokkal gyorsabban elvégezhető.

A következő nap a lyukakat furattisztító kefével megtisztítottam, majd 7cm hosszú, 8mm átmérőjű menetes szárakat vágtam és feszítésmentes vegyi dübellel rögzítettem a lyukakba.

2021. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!