Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Járólaphoz leragasztott, nem...

Járólaphoz leragasztott, nem csavarozott wc-nek mennyi ideig kell száradnia?

Figyelt kérdés
Mennyi idő elteltével lehet ráülni?

2019. júl. 15. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A lecsavarozást hiányolom ,egyébként 24 óra .
2019. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1

Nekem 86 óta van meg ugyan az WC. Nem csavaroztam, nem ragasztottam. Egyedül a szennyvíz csőre van rászorítva. Volt nyüstölve, mert két rosszcsont gyerek nőtt fel a háznál. Még csak elmozdulást sem látni.

Ragasztva meg biztos meg fog maradni, ha kivárja a 24 órát.

2019. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagy költség az a 2 csavar, hogy tutira ne borulj fel egy rossz pillanatban?
2019. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sincs csavarozva, csak szilózva.

Igaz csak 20 éve használjuk, lehet, hogy holnap felborul.:)

2019. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen teljesen igazatok van. Ha az autótokon kerekenként csak 2 csavar van, akkor se fog kiesni. A fajanszra is tök fölösleges az a pár lyuk, azért se csavarozzátok le, idő is, pénz is.
2019. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

#5

Nem spórolásból nincs lecsavarozva a miénk, hanem mert az előző vécénket flexszel kellett levágni, mert rommá voltak rohadva benne a rozsdamentesnek vett 10 cm-es csavarok.

A vécé is megsérült, ekkor lett cserélve, de a lyukba, amiben benne maradt a maradék csavar, már nem lehetett csavarozni, így maradt a sziló, ami - mint írtam előbb - teljesen rendben van.

Szerintem van annyira biztonságos, mint a levegőben lebegő csodák. Most kimentem, megrángattam, meg sem mozdul, pedig használat közben nincs is ilyen mozgatásnak kitéve.

2019. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

"Ha az autótokon kerekenként csak 2 csavar van, akkor se fog kiesni."


Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz és eljárt az idő feletted, meg a csavarozásos módszered felett. Manapság már olyan erős szilikon alapú ragasztókat gyártanak, hogy 100 liter fölötti akváriumokat is gond nélkül megtart, nemhogy egy WC csészét.

Szedtem már föl szilóval ragasztott csészét és kellett hozzá egy sniccer körbevágni, mert kézzel nem jött fel. Szedtem már föl cementbe ültetettet meg csavarozottat is, mindkettőt csak roncsolással sikerült.

Szóval, én ragasztom és nem spórolásból vagy lustaságból, hanem, hogy egyszerűbb legyen az életem.

2019. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És a meggyőző eszmecserét :)

2019. júl. 16. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:

+1 a csavarmentességre

Nálunk is belerohadtak a csavarok. Sziló odafogja rendesen, nekünk is 20+ éve áll stabilan. Amúgy se ugrándozunk rajta, nem is értem. :D


Kérdező, minden ilyen anyagra rá van írva, hogy mennyi idő után köt meg annyira, hogy erőhatásnak lehessen kitenni.

Általában 24 vagy 48 óra.

2019. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A régi wc-nk a házban le van szilózva, 10 éve úgy van, a mostanit a saját csavarjaival csavaroztam le, kb 1 hónapja. Már mozog.
2019. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!