Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inverteres hegesztőhöz kell...

Inverteres hegesztőhöz kell áramfejlesztő?

Figyelt kérdés

Azt írja a kinézett darab adatlapja, hogy Teljesítmény 5000W.

És Hálózati teljesítmény 8,8Kw.

A garázsomba kell egy kis hegesztő, és ebből a márkából, már van láncfűrészem, és fűkaszám, amik jó minőségűek.Egyébként Kínai.



2019. júl. 22. 22:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Ő lenne az amúgy!


[link]

2019. júl. 22. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne áramfejlesztő?

Egyébként ez a hegesztő nagyon barkácskategória, készülj fel hogy komolyabb munkákra nem lesz jó.

2019. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez eléggé a legalja,de te tudod.

Megjegyzem, 1 fázisról nem tudsz 8,8kW-ot kivenni. Csak 32A-ig bővíthető a hálózat.

2019. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem kell aggódni,a ráírtak felét jó ha tudja a gép.
2019. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leadott teljesítménye 5 kW, míg a tápoldalon felvett 8,8 kW. EU és Magyar szabvány szerint az itthoni kábeles lakossági áram 230 V fesztültségen jön a konektorokból, és az áramerőssége változó. 8800 W-hoz 230 V-on 38,37 A erősségű áram kell. Az új típusú mérőórák max 80 A-t tudnak, utána blokkol le, de ettől még van biztosíték is. Nálam két 25 A-es van mivel kétfelé megy a rendszer, de alapból 1 db, 25 A-est szoktak egy lakásra felszerelni, mivel a fali kábelek általában ennyinél biztonságosak és strapabírók. De sok helyen láttam már, hogy 16 A-es biztosítékból volt több (jellemzően családi ház). A hegesztőnek egy legalább 40 A-es biztosíték kéne külön. Miért külön? Mert gondolom a háztatás is használ áramot (tv, hűtő, mikró, számítógép, sütő, mosógép, villany...stb.). Célszereű tehát külön építeni neki az utat és a biztosítékot is. Nem tudom, hogy most mi a helyzet vele, de ha jól tudom 32 A feletti plusz kiépítés esetén fizetni kell olyan 7-8 ezer forintkörül amperenként, de csak egyszer, szóval célszerű megcsinálni.

Áramfejlesztő.. hát, nem igen tudni, hogy hol laksz, de gondolom kertesház, hogy fűkasza és láncfűrész is van, szóval nem baj, ha van otthon egy kisebb darab, de nem erre a célra, hanem inkább áramkimaradásra, mivel egy 8,8 kW-t kérő gép mellé egy-másfél milliós áramfejlesztő kéne, de akkor már inkább az acetilén.

2019. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!