Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy így átmelegszik...

Normális, hogy így átmelegszik a ház?

Figyelt kérdés
Semmi extra, egy 140 nm-es tetőteres, tipikus 80-as évek végi házikó, az még oké, hogy a tetőtér nagyon átmelegszik, de hogy a földszint is... Hőhullámban simán 29-30 fok van lent is, úgy hogy éjszaka szellőztetek, napközben csukva minden, zsalugáterek becsukva, plusz a sötétítők, függönyök behúzva. A nap se forrósítja fel a falat kint. Ezért nem értem, hogy szippantja mégis magába a ház a meleget. Normális ez?
2019. júl. 31. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A kinti meleg levegötöl felmelegszik a fal.
2019. júl. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ezért kell hajnalban jól átszellőztetni, pl. az ajtóba tett ventilátor segítségével.


Amúgy pár napja mutatták a tv-híradóban, hogy egy panelház fala 70 fokos volt!!

Nálad fele annyi sincs.

:)

2019. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mienk emelt szintes ház, és a födém le van szigetelve kőzetgyapottal. Fenn a legmelegebb 26 fok volt eddig, lenn szinte sose megy 24 fok fölé. Mikor belépünk a házba, az előszobába, szinte fázunk a kinti 30 + fokok után. Én későn, általában 11-12 körül megyek fel aludni, előtte 10 körül kinyitom fenn az ablakokat, és egész éjjel nyitva vannak. Reggel 7 körül becsukom, redőny le, így sose melegszik fel. Esetleg klímával nem tudsz hűvösebbet csinálni? Vagy minden oldala napozik? Fa, magas bokor nincs mellette? Semmi nem árnyékolja?
2019. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minden oldala napos. Ehhez még társul az is, hogy domboldalon is van, ráadásul nyugat felé lejt. Fák nincsenek, de gondolkodom rajta, meg a szigetelésen is. Egy klímást kihívtam, meglepett, amikor lebeszélt róla, szerinte is a szigetelés lenne a legjobb, mert a ház fekvéséből adódóan az egész házat klimatizálni kellene, ami nem 2 fillér, plusz a karbantartásuk, stb.
2019. aug. 2. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A szigetelés a legjobb, de a legdrágább is. A faültetés is jó ötlet, de valami gyorsan növő fajtát keress, mert különben évekig várhatsz az árnyékra. A klíma sztem nagyon jó dolog, és átmeneti időben azzal fűtök, de hideg napokon néha a padlófűtés mellé is bekapcsolom, nagyon keveset fogyaszt. Legalább a hálóba meg a nappaliba érdemes lenne tenni, egy jó minőségű inverteres éjszakai üzemmódban nem okoz huzatot. De be is lehet úgy állítani, hogy eleve ne az ágy felé fújja a levegőt.
2019. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!