Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szappanmaradékból szappan...

Szappanmaradékból szappan készítés?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már erröl a módszerröl, de nem talßalok pontos leírást, hány g szappanmaradékhoz mennyi víz és egyebek kellenek.

Emellett személyes tapasztalatok is érdekelnek, kinek milyen ötletek váltak be.

Mivel szineztétek, lehet-e bele glicerint, olajat, illóolajat vagy egyebet tenni és abból is mekkora mennyiséghet mennyit - szóval minden érdekel.

A segítséget meg tippeket elöre is köszönöm.



2019. aug. 1. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Hogyan marad meg a szappan? Mikor már olyan kicsi, hogy kellemetlen már kézbe fogni, elővesszük az új szappant, mindkettőt bevizezzük és egymáshoz nyomva "összeragasztjuk". Így mindig elfogy az utolsó darabig.
2019. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Kár volt lepontozni, mert 1# válasza a legjobb, én is ezt csinálom, és nincs szappan maradék.

Az olajakat, zsírokat elszappanosítják lúggal, úgy lesz szappan belőlük.

2019. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Reszeld le konyhai reszelőn, keverd vízzel és lesz belòle folyékony szappan...
2019. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az elsö válasza nem megfelelö, mert nem erre vagyok kíváncsi. Az általa említett módszer nekem nem felel meg, ezért kérdeztem, amit kérdeztem.

A folyékony szappant nem szeretjük, ezért darab-szappant szeretnék belöle készíteni. Ilyen elvileg van, konkrét tapasztalatokat szeretnék kapni, illetve a kérdésemre választ, nem pedig azt, hogy miként lehetne másként csinálni!

2019. aug. 1. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Barátnőm küldte egyszer ezt a "receptet" (még nem próbáltam ki):

Régi szappanokból


Hányszor dobtuk már ki a maradék színes, illatos szappant? Pedig akár ajándékot is készíthetünk belőle! A maradék szappanokat egyszerűen hagyjuk megszáradni, majd reszeljük le, vagy zöldséghámozóval készítsünk belőle forgácsokat. (Persze egyben is hagyhatjuk, de a felolvasztás gyorsabban megy, ha apróbb darabokban van.)


Ezután gőz fölött, vagy erős zacskóba téve meleg vízben megolvasztjuk, majd műanyag formába öntjük. Ha kisebbeknek készül a szappan, használjuk nyugodtan a gyerekek homokozó formáit.


Ha többféle színű szappanunk is van, készíthetünk rétegezett, színes szappant. Öntsük az első réteget a formába, majd miután eléggé megdermedt, ráönthetjük a következő réteget. Ha átlátszó glicerinszappant használunk, díszekkel is feldobhatjuk a szappant; apró játékokat, csillámport, vagy szárazvirágot is elhelyezhetünk benne.


Új szappan


A szebbnél szebb kézzel készített szappanok ajándékként is megállják a helyüket. Hobbiboltokban, drogériákban is beszerezhetjük a kellékeket.


Alapanyagok, kellélek


· Szappantömb (általában 100-200 g-os kiszerelésekben kapható)

· Színezőanyag

· Illatanyag

· Öntőforma (nem fontos, hogy boltban vásároljuk meg, bármilyen műanyag formát használhatunk).

· Díszítőanyag (ha a megajándékozott használja is a szappant, fontos, hogy semmilyen éles vagy szúrós dísz ne kerüljön bele).


A fent leírt módon a szappant megolvasztjuk, hozzáadjuk az illat- és színezőanyagokat. Ha csillámporos szappant szeretnénk, a port már most hozzáadhatjuk. Egy részét öntsük a formába, helyezzük el rajta a kiválasztott díszt, majd öntsük bele a maradék szappant.


Díszként szinte bármit használhatunk; üveggolyót, apró műanyag figurákat, szárazvirágot, vagy gyöngyöket.

2019. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a normális választ.

Az elsö módszer az, ami érdekelne, szóval ez már valamit segít, csak még a pontosabb arányok is kellenének.

De tényleg nagyon köszönöm a segítségedet!

2019. aug. 1. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

"csak még a pontosabb arányok is kellenének"

Milyen arányok??? A maradék szappanokat kíméletes melegítéssel össze lehet olvasztani. Hol vannak itt arányok? Nem a maradékokat kérdezed???

2019. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A legtöbb leírasban valamennyi folyadékot (vizet vagy füszeroldatot) is kell hozzátenni, mert a szappanmaradék önmagában nem olvad meg, illetve ha igen, akkor sem önthetö, mert túl sürü.

Emellett a kérdésben is írtam, hogy miket lehet még beletenni: szinezék, illóolajok, glicerin meg egyebek.

Arra az arányra lennék kíváncsi, hogy pl 100 vagy 250 g szappanmaradékhoz mennyi folyadék, szinezöanyag, illatosítószer javasolt.

HA ugyanis túl kevés, akkor nem lesz önthetö, nem lesz szép szine vagy jó illata, ha meg valamelyik túl sok, akkor nem szárad meg normálisan, túl erös, rikító szinü lesz vagy borzasztó erös szaga.

2019. aug. 2. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Még mindig az első válasza a nyerő. :)
2019. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az elsö válaszában javasolt megoldás nem nyerö, mert nálunk nem megoldható!
2019. aug. 5. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!