Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelő lámpa miért...

Mozgásérzékelő lámpa miért nem kapcsol le?

Figyelt kérdés
Tegnap délután óta egyfolytában ég, a szenzort megtisztitóttam hátha az a baja, de nem. Idáig rendesen működött, semmi baja nem volt. Nem igazán tudom mit nézzek még meg.
2019. aug. 10. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Mozogjá' előtte, vazze'!
2019. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Tönkre ment a mozgásérzékelő. Ha kültéren van használva akkor a párától be oxidálódik a potméter ami egyben az alkony kapcsoló is. Egyszóval zárlatos lesz és mindig azt érzékeli hogy éjszaka van, azért világít. Ugyan úgy a meleg is kinyírhatja egyébként.

Ez az olcsó kategóriára jellemző, főleg az ilyen egybe épített változatra ahol egyben veszed a reflektorral a mozgásérzékelőt.

Ami ilyen 6 ezer körül van, azokba mind kínai olcsó mozgásérzékelőket raknak.

Egy kültéri (IP 67) jó minőségű csak a mozgásérzékelő 10 ezernél kezdődik.


Megpróbálhatod szét szedni és a potmétereket amivel az időt és az alkonyt állítod befújni WD40-en, kicsit meg tekergetni hátha megszűnik a zárlat. Bár nem jellemző, hogy ez segítene.

Nekem különálló mozgásérzékelőim vannak, mindig tartok itthon tartalékba egyet ha tönkremenne valamelyik.

Nincs pénzem a 3 reflektorhoz 30 ezerért venni minőségit, szóval marad az hogy 2 évente (kb 2 évet szokott kihúzni nálam) lecserélem egy ugyan olyan gagyi 2000 forintosra. 2 évente ez nekem még belefér.

2019. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ! Nem próbálom szétszedni, ezt meghagyom a tulajnak, ugyis mindig azt mondja, bármi nem jó szóljak neki, csak gondoltam hátha vlamivel meg lehet gyorsan oldani a dolgot. A mi áramunk falja feleslegesen. De szerintem is tönkre mehetett, olcsó kinai vacakot tett fel talán. Tegnap meg itt majdnem 35 fok volt, ma meg szakad az eső és 14 fok, gondolom ez se a legjobb..
2019. aug. 10. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!