Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakik valaki Magyarországon...

Bogaaar kérdése:

Lakik valaki Magyarországon apró méretű, kerekes (húzható) könnyűszerkezetes házban?

Figyelt kérdés

Ami trailer-re épült, tehát vontatható kamionnal vagy terepjáróval. Max 38-40 m2. Amerikában "tiny house (on wheels)"-nek hívják és külön életstílust képvisel a fenntarthatósága és egyéb szuper előnyei miatt.

Ha valaki itthon esetleg életvitelszerűen (4 évszakra) használja, akkor kíváncsi lennék hogy hol (faluban/városban vásárolt/bérelt telken), mik a tapasztalatai, mennyibe kerül, újonnan vagy használtan vette-e. Köszi előre!



2019. aug. 15. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Amerikában is csak a melegebb éghajlatú területeken használják, itt a mínusz 15-20 fokban a csoki is beléd fagyna....
2019. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Bakonyban egy falu, 4 évszakban. Ács vagyok, én építettem magamnak, belépve egy 1.5m² előszoba, cipőnek ruhafogasnak 2 személyre szűkösen. De elég, onnan belépve a "házba" egy 3*6 métetes helység, itt van a lenyitható szekrényágy, csukott allapotában előtte kanapé, ebben a szobában van a konyha is, (pl kocsonya főzésnél természetesen mindennek kocsonya szaga van a házban) ezért építek egy teliesitett "nyárikonyhát" külön, itt a nappaliban van még egy pc zug, asszony nem használlja, én is csak heti 4-5 órát wowozok...

+Egy egy 1.5 negyzetméteres helység komposzt wcvel, a szellőzes úgy van megoldva, hogy semmi szag nem kerül innen a lakrészbe, egyenesen megy ki, ha kell ventillátoros rásegítéssel.

Építes közben legmodernebb szigetelőanyagokat használtam, falak szendvicspanel, hőszigetelt fa nyílászárók, nagy erkély, előtte külön épített 20m² terasz, klímával fűtök, telen kellemes 22-23 fok teljes havi rezsink mindennel együtt legrosszabb esetben is 25000 es akkor ebben már az internet is benne van, meg a telefonszámla ... Nyáron ez fűtés nélkül 15000.

+ Van még egy mini kályhánk, csak a fíling miatt. Ha tűz előtt akarunk szexelni télen :D...

Egy mezőgazdasági vontató az alapja, de szerintem ha vontatni akarnám szétesne... Csak a látszat kedvéért van kerekeken.

+ Van egy vályogház a telken. Hivatalosan abban lakom.

2019. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Bocsánat csak ez a fránya mezőgazdasági vontató beragadt a fejembe mert akitől vettem így hívta :D szóval nem traktor, hanem az utánfutója. 2 tengelyes.
2019. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Ja igen, a mennyibe került, telek+haz 1.8millió, maga a tiny house eddig 5milliómban van. De mindent a villanyon kívül mindent én csinálltam a két kezemmel, úgyhogy ez csak anyagár. De ebben benne van a bútor, berendezes, gépészet is. Nyilászárókat asztalos haver, az is csak anyagárban van, cserébe en anyagarban helyretettem a tetőjét.
2019. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!