Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Husqvarna fűrész hiba. Hihető...

Mindentudó99 kérdése:

Husqvarna fűrész hiba. Hihető a dolog? Találkozott valaki ilyennel?

Figyelt kérdés
Csak szivatóval megy. Állítólag karbit kell cserélni mert szétmaródott benne valami ó gyűrű. Nem értek hozzá de érdekes. Viszont azt se gondolnám hogy a hivatalos márkaszerbízben be akarnának csapni.
2019. szept. 6. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez komplett karbi cserét akarnak rád sózni holott egy felújítás is elegendő lenne ha tényleg az O gyűrű ment benne tönkre. Persze lehet tényleges karbi csere ha azon kívül más baj is van benne mondjuk az O gyűrű maradványai másban is okoztak kárt például. Meg egy karbi csere nekik egyszerűbb feladat mint széjjel szedni és felújítani. Vagy megvetetik veled az újat a régi felújítják egy másik O gyűrűvel ami pár forintos tétel, az új karbit kifizettetik veled és bemagyarázzák hogy az van benne stb... és megmutatnak egy másik gépből kiszedett rossz állapotút hogy az volt benne ami eleve kukába való semmi másra. Aztán amit megvetettek veled azt tovább adják ugyanannyiért másnak így dupla haszon van rajtuk.

Ezek tipikus üzleti fogások, aki nem ért hozzá azt bele lehet ebbe húzni és ez sokakkal megesik.

De például létezik olyan karbi ami alapból kuka ha úgy van megcsinálva hogy azt szétszedni sem lehet normálisan hogy felújítsák, azzal sajnos nem lehet mit tenni. Vagy nem akarnak ezzel foglalkozni egyszerűen és inkább vetetnek veled újat ők belerakják és te örülsz ők is mert a munkaidejükben megcsinálták maximum 30 perc alatt a cserét és az idő alatt mással is tudnak foglalkozni. Meg a márkaszervizek általában nem szenvednek ilyen felújításokkal hanem másik alkatrész és jónapot! Mert nyilván az adott márka alkatrészeit is el kell adniuk, mert az alkatrészgyártók is ebből élnek.

Az üzlet dióhéjban ilyen és nem csak a szerszámgépeknél van ez hanem sok másnál is. Aki meg ért hozzá és tudja hogy mi a baja az megcsinálja magának otthon.

Ez ilyen, vagy elfogadod a karbi cserét és ennyi, vagy megköszönöd hogy megnézték és elviszed egy független szervizbe ahol kérsz újabb átvizsgálást és árajánlatot, ha ott is ezt mondják kb ugyanannyiért akkor viheted márkaszervizbe ha ők szimpatikusabbak valamiért, vagy egy olcsóbb helyre, ez már a te dolgod.

2019. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

o gyűrű árak:

8 Ft/db.-tól...

[link]

2019. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" Állítólag karbit kell cserélni"


Jó, hogy nem az egész gépet cseréltetnék ki.

2019. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm ezeket a lehetséges variációkat én is tudom. Persze nyilván ha akarnak átvernek. Azt mondta nem igen lehet hozzàférni szétszedni. Erre lettem volna kiváncsi hogy lehetséges e. 450 e tipus. Na mimdegy mit tehetnék mondtam rendeljék meg a karbit. Ilyen esetben az ember ki van szolgáltatva.
2019. szept. 6. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:

"Persze nyilván ha akarnak átvernek. "


Engem is átvertek többször is, meguntam, azóta stihlt és oleo macet használok..

2019. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szerviz javítása után ki fog derülni.

Ugyanis kötelesek neked visszaadni a kiszerelt karbit, mert a te tulajdonod.


Aztán otthon meg tudod nézni (vagy egy ismerős szerelőnél, autószerelőnél) és ki fog derülni, hogy miért haladta meg a szervizes szakik tudását egy olyan apróság, amit amúgy igen egyszerű -szakképzettség nélküli- kínai háziasszonyok szerelnek össze egy futószalag mellett kétpercenként?!

2019. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a terv hogy holnap hívom mindenképp küldje a számlát az új karbiról plusz a régi karbit. Kiváncsi vagyok a reakcióra.
2019. szept. 8. 16:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg.
2019. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hívtam. Nem lepődött meg. Azt mondta természetes hogy küldi a számlát és a kiszedett karbit. Mindíg így szoktàk. Most már arra leszek kiváncsi mi olyan megoldhatatlan egy ó gyűrű cserében. Égyáltalán miről is van szó.
2019. szept. 10. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!