Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire való ez a háztartási...

Mire való ez a háztartási alkalmazott dolog, amit havonta 1000 forinttal regisztrálni kell?

Figyelt kérdés
Most, ha engem regisztrálnak háztartási alkalmazottnak, akkor az csak abban számít, hogy telik a 30 napom, ami az fht-hoz kell, vagy pénzt is kapok érte, mintha segély lenne?
2019. jan. 1. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Öö... dolgozni kell ;)
2019. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel "szentesíti" az állam a foglalkoztatónak azt a cselekményét, hogy munkáltatóként jelenik meg (viszont nem mentesíti a munkavállalót az őrá terhelhető fizetési kötelezettségek alól).
2019. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az aktív korúak ellátása tekintetében nem minősül keresőtevékenységnek a közfoglalkoztatás, az egyszerűsített foglalkoztatás, valamint a háztartási munka.


Ha én mint magánszemély alkalmazok mondjuk egy kertészt, akkor annak a hivatalos módja az, hogy (én, a minkaadó) fizetem a havi 1000Ft-ot. Ilyenkor ez nem számít feketemunkának, és egyéb adófizetési kötelezettség nincs.

2019. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
ha csak a segély miatt kell akkor ismerős bejelent az nem hiszem hogy elvárja hogy dolgozz is nála
2019. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!