Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől nincs áram?

Mitől nincs áram?

Figyelt kérdés

Az esti TV nézés közben elment az áram. Tapasztaltam, hogy csak egy kismegszakítóra kötött körön ment el az áram, de nem vágta le a biztosítékot. Le és felkapcsoltam, de semmi.

Átlagos panellakás, 4 éve cseréltettük a teljes elosztó táblát mindennel együtt. Hol lehet a hiba?



2019. szept. 10. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

1. villanyórát lecsapta-e, először azt kell vissza.

2. biztosítótáblán van-e lekapcsolódott fül, azt vissza.

2019. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Villanyórát nem csapta le.

A kismegszakítókat se csapta le, ez fura.

Mindent le és visszakapcsoltam. A lakás kb 50%-ban nincs áram.

2019. szept. 10. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs mese, szólni a gondnoknak, Társasháznak, telefonálni az ELMŰ-nek.
2019. szept. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 3 fázisú mérőd van... Kiment egy fázis biztosítója lent a földszinten, vagy a transzformátorállomásban.

Kéne még valakit kérdezni, akinek van 3 fázisa, és ha nála sincs a lakás egy részében, akkor be kék jelenteni. Kultúrhelyeken (ELMŰ) ilyen hibára éjjel is kimennek. Persze, ha kábelhiba volna, akkor úgysem lesz villany holnap délig. Meg ha a házban volna a hiba, akkor meg a háznak kell keresnie egy iparost, az sem lesz éjjel.

2019. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg fázisceruzával, hogy a kismegszakítókon van-e feszültség. Ha nincs, akkor nem nálad van a baj. Ha ott van, akkor valahol tönkrement egy összeköttetés a falban. A panellakások már elég korosak ahhoz, hogy a villamos rendszerük felújításra szoruljon.
2019. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, semmi probléma nem volt a lakásomban. A ház földszintjét elosztóban valami gond. Kb3-4 éve újítottam fel a hálózatomat, ezért volt fura, hogy nálam lenne gond. Szerencsére nem. :)
2019. szept. 12. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!