Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az átmeneti időszakban melyik...

Az átmeneti időszakban melyik fűtést a legcélszerűbb használni?

Figyelt kérdés
Még nem kapcsoltuk be a gázkazánt, de már 19-20 fok van a házban. Beindítottam a klímát, de gondolkodom, nem lenne-e jobb, ha a vegyes tüzelésű kazánnal fűtenénk? A klímával egy-egy helyiséget fűtünk, de a kazán az egész házat felfűtené. Viszont a teljes házat télen sem fűtjük fel teljesen, mivel kevés szobát használunk, ketten vagyunk. Mennyi fa kellene 2-3 fokkal melegebb hőfok eléréséhez?

2019. szept. 24. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
A klíma olcsóbb, mint a gáz vagy a fa és semmi munka nincs vele a fához képest, de csak ott van meleg, ahol van a beltéri. Ha ez ott van, ahol a legtöbbet tartózkodtok, érdemes a klímával fűteni. Igazából én mindenképpen a klímát használnám, mint ahogyan teszem ezt otthon is. Hűtésre mindenképpen kellett, a fával pedig meguntam a szórakozást, a gázzal szintén. Fánál a begyújtás, kormolás meg a koszosság, gáznál pedig a régi gázkazán hozzá pedig a hülye vezérlés és nagy hőtehetetlenség miatt.
2019. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is olcsó. Mi hűtésre keveset használjuk, talán háromszor volt bekapcsolva egész nyáron, akkor is csak az emeleten. Kifejezetten hűvös a ház. Tavaly kiegészítő fűtésre használtuk így az átmeneti időre, de csak 500 Ft-tal kellett emelni a havidíjon. Viszont már 3 és 4 éves fám van, elég sok, és tavaly csak kétszer gyújtottunk be (kellett egy kis hamu a jeges járda felszórásához), és ezért gondoltam, hogy esetleg egy kicsit használhatnánk belőle. Bár a fa egyre drágább. Ha bejön a hideg, mindenképp gázzal fűtünk, mert a padlófűtéshez az a leggazdaságosabb. Fával azt nem is nagyon lehet felfűteni, és mi kazánkész fát veszünk, ami amúgy is drága. Pufferünk nincs.
2019. szept. 24. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyes tüzeléssel nem lehetséges keveset fűteni puffer nélkül. Ilyen kissé hűvös időszakban bármi jobb nála.

Ha van gáz, akkor azt is használhatod, ha eléri a levegő a kellő hőfokot, akkor a termosztát lekapcsolja, kész.

A fa nem romlik meg száraz helyen (legfeljebb a szú eszegeti lassanként, a kis fa szú meg a nagy fa szú), szóval nem kell elpocsékolni. Ha mindenképpen akarsz belőle tüzelni, akkor azt a legnagyobb hidegek idején, vagy legalábbis 0 fok alatti külső hőmérsékletnél, mert folyamatos tüzelésnél kisebb a járulékos veszteség, úgy nem sokkal drágább, mint a gáz.

A nem használt szobákban meg zárd el, vagy a radiátor elé tegyél csőtermosztátot.

2019. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor egyelőre nem fűtök fával, marad a klíma. A szintek külön fűthetők gázzal, a radiátorok pedig egy osztófejen és a radiátorokon is lezárhatók. 5 éve a teljes fűtésrendszer cserélve volt. Egyedül puffert nem rakattunk be, pont azért, mert csak nagyon ritkán fűtünk fával.
2019. szept. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!