Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olcsóbb, de jó minőségi...

Van olcsóbb, de jó minőségi késkészlet (legalább 3db. ) a piacon?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom milyet lenne érdemes venni. Nyilván nem akarom a legprofibb, brutálisan drága eszközöket, de a legrosszabbakat sem. Általános felhasználásra, normális minőségre lenne szükség csak, tehát ne menjen tönkre/tompuljon el hetek alatt.

Olyan 4000-6000 Ft. körül gondoltam, de nem igazán értek hozzá. Köszönök minden jellegű segítséget.


2019. szept. 29. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen késekre gondoltál (formára, felhasználásra,stb)?
2019. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És a 4-6 ezer forintos árat darabonként vagy mind a 3 ra gondoltad?
2019. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# Hús, zöldség, kenyérvágó kések, általános konyhai felhasználásra.


2# Mind a 3-ra, csomagban.

2019. szept. 29. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Azokra a késekre gondoltál ami színes műanyaggal van bevonva?

Azok nagyon gagyi minőségűek, nem tudom milyen anyagból van és élezhetetlen. Egy ismerősöm ilyen kését próbáltam egyszer élezni de még a 2000 nagyon finom kerámia élező is kis szemcséket szakított ki a kés éléből.


Egy normális kés ami jól tartja az élét az minimum 6000Ft-tól kezdődik.


Esetleg a kerámia pengés kések is nagyon jók csak vigyázni kell hogy használod pl csak fa vágódeszkán mert könnyen megpattan az éle. Akár a tescos piros nyelű kerámia kés is jó csak vigyázni kell rá.

Ezt a képet találtam csak róla, hogy hogy néz ki.

[link]


Zöldség vagy akár hús darabolásához a lenti dixon kés is jó viszont nem túl tartós az éle de nagyon könnyen élezhető és tényleg borotva élesre meg lehet élezni pillanatok alatt akár egy sima húzogatós élezőn.


Kés:

[link]

Élező ( hasonló élezőkkel 3-4 húzás után már jó éle van a késnek)

[link]

[link]


Hús darabolásához már jobb minőségű kés kellene de szóba jön az is, hogy milyen penge formájú kést szeretsz használni.

Nekem ez a kés nagyon bevált de ez önmagában túlszárnyalja az össz keretet.

[link]


Ami árkategóriában szóba jöhet bár szerintem az éltartóssága talán átlagos de ha gondolod utána kérdezek a penge keménységének és anyagának.

[link]


Kenyérvágó késekben viszont nagyon nem vagyok jártas mert itt főleg a recézés számít.

2019. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!