Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Apró bogarak, amik koszos...

Apró bogarak, amik koszos edényere, kajamaradékra, előlhagyott nedves gyógyteafűre jönnek, és nem tudom őket kiirtani. A plafonra mennek fel. Rovarirtóval lefújtam a konyhabútorokat, de felmennek a plafonra?

Figyelt kérdés

Ezek ilyen nagyon apró bogarak, nem csípnek, nem bántanak, nem is büdösek.


Ha előlhagyok valami ételt, vagy kajamaradék, kosz, marad kint, vagy pl. gyógyteát csinálok este és kintmarad a teafű, akkor arra odamennek és egy csomó röpköd ott.


Mindent elpakolok már este, tiszta a konyhapult, de akkor sem tűnnek el hanem a plafonra felszállnak.


A plafont nem érem el, nagyon magasan van.


Vettem rovarirtó szert, permet, a konyhabútort be tudom vele fújni, de a konyhai belmagasság 3-3,5 méter és a plafonra nem tudok fújni... nagyon sokan vannak, egyre többen, 1 hete még csak pár darab volt.


Anya szerint a lefolyóból jöhetnek elő, a lefolyóba anyával öntöttünk domestost múlt héten.

Ablakon át nem jöhetnek.


Mit tegyek?

Hogy lehetne őket eltüntetni?


Albérletben lakom, és jövő héten vagy most héten jön a tulaj, és nagyon nem kéne hogy ezekkel az apró bogarakkal találkozzon..


Ötletek, hogy űzzem őket ki?



2019. okt. 14. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne hagyjatok elől koszos edényt, kaja maradékot, stb.

Gyümölcsre szokott nálunk néha jönni, ha kezd túlérni. Más nincs elől, amire jöhetnének, úgyhogy nincsenek is.

De ezek szerintem az ablakon jönnek be. Esetleg még szobanövények földjéből jöhet bogár. Ilyen apró nem hiszem, hogy a lefolyóban megél, elázna.

2019. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valahol a közelben kell legyen fészkük, ha ilyen sok van. Vagy kívülről jönnek be, és egy közeli fában/bokorban/magas növényzetben van a fészkük, ez a rosszabb. Vagy a jobbik eset: nálad a lakásban van a fészkük, és akkor meg tudod találni, hol, és kiirtod a fészket. Nézz meg alaposan minden szárazárut: tészta, rizs, tarhonya, bulgur, hajdina, köles, liszt, panírmorzsa, stb. Akkor is nézd meg alaposan, ha az egy gyárilag lezárt zacskóban van, mert még nem bontottad fel (átrágják magukat a zacskón), vagy jól lezárt műanyag dobozban tartod. ezekt spájz híján többnyira a konyhában, szobahőmérsekleten tárolja az ember, és a bogaraknak is jó kaja, szeretik. Mi a rizst már fagyasztóban tartjuk, mert hamar megtalálják az apró bogarak.

Gyanús jelek, amiket keress: apró lyukak a zacskón. Sok. Műanyag doboz alján/zacskóban lisztszerű cucc lett a zacskó/doboz eredeti tartalmából: pl. rizs/spagetti/tarhonya esetén látod, hogy "mintha" porladna a tészta/risz, és annak a "porát" látod a zacskóban/dobozban. Ilyenkor már megrágták a bogarak, jobb az egész zacskót kidobni. (minél messzebb. Én a konyhai szemetesbe sem hagynám, hanem kivinném a nagy kukába) Magába a száraz tésztafélékbe is bele tudnak petézni, látszólag "porlad" a tészta, de ha megnézed közelebbről, apro lyukakat fedezhetsz fel ilyen esetben a száraztésztán. Ugyanígy a rizset is megtalálják.

Szóval nézd végig a szárazárudat a konyhaszekrényben

2019. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!