Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult a lefolyó, tipp?

Eldugult a lefolyó, tipp?

Figyelt kérdés
Eldugult a lefolyónk, házi praktikákat szeretnék kérni, a szódabikarbónát és az órákon át tartó pumpálást próbáltam. Egyéb ötlet??
2010. júl. 17. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
5 ezeré' csőgörény és szifon után dugás+tekerés... hajrá.
2010. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A házi dolgok nálunk sosem válnak be, ellenben tudok javasolni egy Mr. Mattes nevű lefolyótisztítót. Fél kilós, granulátumos kiszerelés, és tök olcsó, én 450Ft-ért vettem egy szimpla cba-ban. Elég kb. háromszor végigcsinálni, ami rá van írva.
2010. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Melyik lefolyó? Konyhai, fürdőszobai? Én bátor vagyok, és szétszedem, próbálom kiszedni a hajszálakat, kimosom a csövet a szmötyitől addig, amíg beér az ujjam, aztán nagyon hasznos háztartási kellék az ecet is. Próbálj ecetet önteni a lefolyóba, hagyd benne kb.30 percig, aztán bő vízzel öblítsd át. Nálunk az összes lefolyón műanyag szűrő van, zsíros edényt mosogató nélkül nem öblítünk a lefolyóba. A sima szappan is "szeret" ráragadni a csövekre, használj tusfürdőt szappan helyett.
2010. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fürdőszobai, szappant nem használok soha :) Az ecetet is próbáltam de nagyon kevés volt itthon belőle, épp csak az alján egy kicsi... Még a neten olvastam a pezsgőtablettát, hááát nem tudom, szerintetek megpróbáljam?
2010. júl. 17. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna+ecet bele a lefolyóba aztán dugd be. Mamám csinálja ezt örökké de nem örök élet ez sem pár nap v max 2-3hét múlva újra eldugul.
2010. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
sósav
2010. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én sima háztartási sósavat szoktam beleönteni 3 szor 1 decilitert ,10 percenként,és kiviszi a koszt
2010. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A drága lefolyótisztítók feleslegesek, én olcsó nátrium-hidroxidost vettem, bevált.
2010. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A granulátumos szereket felejteni.Több kárt csinálsz mint hasznot vele.

Jobb lesz 1 gépi tisztítás Kb.8000+1-1500ft métere.


A kapható "LEFOLYÓ tisztító!!"elnevezésű szerek az kamu.

Használni csak a SZIFON tisztítására lehet.

Vagyis bele öntesz pl.a mosdóba belőle,majd a várakozási idő után ki kell tisztítani a szifont.Az alján össze "rántja"a szmötyit.Ha nem és esetleg bekerül a csőrendszerbe akkor már gáz.

2010. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az SA8 Blech fehérítőnek van mellékesen duguláselhárító hatása is. Egy kupaknyi a lefolyóra, és utána öntsd nyakon egy kis lábos 100 fokra felforralt vízzel.
2010. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!