Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletből, egy másik albérle...

Albérletből, egy másik albérletbe költözéskor a kauciót visszakapom?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy albérletben élsz, szűkösen, tehát spórolni nem nagyon tudsz.

De, albérletet kell váltanod, amihez megint kell az, az összeg, amit úgy nevezünk, hogy kaució. Na, de honnét lehet ezt az összeget újból és újból előteremteni, amikor albérletet váltunk.


2010. júl. 18. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csináltál számlatartozást, nem rongáltad meg a lakást vagy a berendezést, egyszóval nem okoztál semmi kárt a tulajdonosnak, akkor igen, visszakapod. Ha viszont mondjuk tönkretetted a 20000 Ft-os mikróját, akkor 20000 Ft-tal kevesebbet fogsz visszakapni.
2010. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha esetleg nem tartod be a felmondási időt, nekem így vette el.
2010. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy visszakapod, ha nem csináltál semmi kárt. Arra van a kaució, hogy ha valami kárt okoztál a lakásban, akkor azt abból lehessen kifizetni, ha te esetleg zsebből nem tudnád. Illetve azt is szokták csinálni, hogy a kauciót lelakhatod, de hát azzal ugyan ott vagy végülis, mintha visszakapnád, hiszen akkor meg a lakbért nem kell befizetned.

Na mondjuk volt már dolgom olyan főbérlővel, aki nem adta vissza, és azt sem mondta meg, hogy miért, csak mondtam neki, hogy X időpontban találkozunk, akkor rendezzük, utána rohanok, mert megy a vonatom. Aha, nem jött el, nem volt otthon sem, én meg futhattam az utolsó vonatomhoz. Még a telefont sem vette fel nekem sosem.

De ahol van normális szerződés, ott általában vissza lehet szerezni akkor is, ha köcsög a tulaj. Ha meg normális, akkor nincs semmi gond.

2010. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ne menjünk bele a szélsőségekbe, nem szoktam tartózást csinálni és ha én rontok el valamit, akkor az fizetem.

Csak az érdekelt, hogy amikor albérletet váltotok, akkor a visszakapott kaucióból fizetitek-e, a kővetkező albérlet kaucióját. Vagy tudtok annyit spórolni, hogy mindig telik kaucióra, mert én nem tudok.

Tehát ha valamikor mennem kell, akkor fogalmam sincs, hogy miből adok megint kaucióra.

2010. júl. 18. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastad el elég figyelmesen a válaszokat. Ha nincs oka a tulajdonosnak bármit levonni a kaució összegéből, akkor az teljes egészében VISSZAJÁR! Ellenkező esetben a levonással csökkentett összeget KAPOD MEG.

Tehát nem kell mindig újra összegyűjtened a kaució öszegét.

2010. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. júl. 18. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!