Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kinti esős idő mennyire...

A kinti esős idő mennyire befolyásolhatja egy lakás relativ páratartalmát?

Figyelt kérdés
Aki esetleg régota méregeti a páratartalmat és van tapasztalata annak válaszát várnám. Nem rég vettem egy páratartalom mérőt. most, hogy esik az eső, a lakásban is fejebb ment a páratartalom 67%-ra az eddigi 58-60-ról. Normális ez? Azért kérdezem mert idén szigeteltük a házat kivülről és probálom foylamatosan figyleni, hogy megelőzzem a penészesedést (bár remélem nem fog jönni). ha most szellőztetek akkor gondolom még nedvesebb levegő jön be mert kint esik az eső..
2019. nov. 9. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Amikor esik az eső, akkor a relatív páratartalom gyakorlatilag a 95%-100% környékén van, tehát ha szellőztetsz, vagy csak ki be mész a lakásba akkor a benti páratartalom is emelkedni fog mert a lakásba bemegy a párás levegő.


Amugy ez logikus nem?:)

2019. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy írja az első. Pont ma mostam és a szobában van teregetve, ami viszi fel a páratartalmat. Időnként kinyitom az ablakot és lemegy a páratartalom 5-10-zel, attól függően, meddig hagyom szellőzni.
2019. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy lényeges apróság: ha kint 10 fok van és 100% a relatív páratartalom, és kinyitom az ablakot, bejön a kinti levegő, azután pedig ugyanezt a levegőt felmelegítem 22 fokra (mert ugye fűtünk), akkor bent már jóval kevesebb lesz a relatív páratartalom. Az _abszolút_ páratartalom nem változik, de ugyanaz az _abszolút_ páratartalom nagyobb hőmérsékleten kisebb _relatív_ páratartalmat jelent.


Ha a lakást mondjuk fix 22 fokra fűtőd, akkor nem az számít, hogy kint mekkora a relatív páratartalom, hanem hogy mennyi az abszolút. Persze ha 10 fok van és esik, akkor nagyobb lesz az abszolút páratartalom kint, mint ha 10 fok van és nem esik. Ha 15 fok van és esik, akkor nagyobb lesz, mintha 10 fok van és esik.


De a melegítéssel a relatív pára sokat csökken, úgyhogy ha kint hidegebb van, mint bent, akkor a szellőztetés valószínűleg összességében csökkenti a relatív párát bent.

2019. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
Megkérdezhetem miért kell mérni a páratartalmat?
2019. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindentudo99, nekem egy ugyanolyan "hasznos" adat, mint a hőmérséklet.
2019. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Értem. Mondjuk el tudom képzelni egyes betegségeknél biztos nem mindegy a páratartalom.
2019. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A falak penészedése is függ a páratartalomtól!
2019. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Én hónapokig mértem, esős időben minimum 10%-al ment feljebb a lakásban a páratartalom. Nyári zivataroknál volt a legmagasabb, csendes esőnél kevésbé kiugró. Legalacsonyabb télen, száraz időszakokban volt.
2019. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a valaszt, nagyjabol kezdem atlatni. en a peneszesedes miatt nezem. sajnos mi is teregettunk ma bent. most 69%on van... azt szeretnem elkerulni h tartosan 70% fole menjen h ne legyen peneszesedes.
2019. nov. 9. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Jelentősen befolyásolja, hiszen tökéletesen nem lehet elválasztani a Föld levegőjét a szobalevegőtől. Én évtizedek óta mérem (mert van higrométerem, tehát látom, ha rápillantok). Nem is ilyenkor van a probléma, hanem nyáron, akkor tud akár 90%-ot megközelítő értékre felmenni.
2019. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!