Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a Balaton mellett élni...

Milyen a Balaton mellett élni hosszabb távon?

Figyelt kérdés
Budapestről költöznénk hamarosan a Balaton mellé, leginkább Siófok körzete ami cél számunkra. Munka szempontjából nincs problémánk, mert az megoldott, de érdekelne az ott élők véleménye, hogy mennyire élhető, fiatal és nem "halott" város a téli hónapokban? Nyáron nagyon sokat szoktunk évek óta lent lenni szóval ismerjük azt az arcát, viszont a szezonon kívülit még nem. :)

2019. nov. 14. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átlagos városi élet a jellemző, amikor visszaáll a "rend", mert vége a szezonnak.

Emberek mennek iskolába, munkába,bevásárolnak, házasodnak, születnek és meghalnak.

2019. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok

Azért ne felejtsd el, hogy 25ezer fő állandó lakosú városról beszélünk, akik nem nyaralók, életvitelszerűen lakják, tehát a fiatalok szórakozni is járnak.

Ha találtatok munkát, akkor gond egy szál sem, inkább állandó lakosként amikor lemúlik már rólatok a "nyaralói hangulat" inkább nyáron lesz idegesítő a nyüzsgés, a sorban állás a boltokban.

2019. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Mi egyszer voltunk így ősszel wellnessezni, elég halott volt Siófok.
2019. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

azert szezonon kivűl is 20ezres város. szóval a "kihaltsâg" az maximum a Petőfi sétányra vonatkozik.

Én jobban is szeretem a szezonon kivűli időszakot. nagyon szép es nyugodt a balatonpart. szeretünk ott sétálgatni. Idén is lesz a parton kori pálya, ami nagyon hangulatos volt télen. Ja és a különböző fesztivalok sem szűnnek meg a nyárral..

2019. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Szűzanyám, mindig eszembe jut valami!:)

Mióta a Balatonnál lakunk, valamiért kevesebbet járunk a tóra, mint azelőtt. Régebben amikor csak tudtunk 120km-ről is irány a Balaton, most, hogy ott van 10 percre talán 3-4x voltunk, mert már nem annyira érdekes, hiszen bármikor megtehetjük. Viszont megismertük a téli Balaton varázsát, ami szerintem élményben, látványban többet nyújt (nekem) mint a megszokott nyári nyüzsgés.

2019. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!

Pont a budapesti hajtásból szeretnénk kiszakadni, a dugókból, idegeskedő emberek közül.

Ezek szerint Siófok élhető, nyugodt kisváros az év többi részében is. :)

2019. nov. 14. 10:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanolyan mint máshol. Utoljára 15 éve voltam lent a strandon, pedig 150 méterre lakom tőle.
2019. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem nagy szám. Nevetségesen drága minden a Balaton miatt. Az emberek idiótán vezetnek főleg 4-5 órakor megindul a sok marha. Borzalmas.
2019. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8/8 Nem azért akarunk odaköltözni, mert "nagy számra" vágyunk, simán a jobb levegő és a nyugalom(szezonon kívüli időszakban) ami elsősorban vonzó számunkra.

Hosszú évek óta lejárunk, a multik árai teljesen megegyeznek az itthoniakéval(Lidl, Tesco, Spar) piac is elég jó árban volt még nyáron is, szóval ezt a drágaság részét se értem. Ha beültünk egy kávét fagyit meginni/enni ott se volt nagy eltérés a pesti árakhoz mérten. A közlekedést nem tudom, az biztos, hogy nyáron elég zizi mindenki ott a sok turista pláne.

2019. nov. 23. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem fantasztikus az otlet👌🏼

En is barmikor megtennem,h oda koltozok, ha nem kotne Budapesthez a munka. Csend es nyugalom, megis ami fontos, meg van. Plaza, ettermek, furdo, konyvtar, templom, uzletek, bankok, termeszet, topart, kikoto...Raadasul Siofok tok szep kis varos, sok regi villa, nagyon hangulatos:)

2020. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!