Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Először fogok panelben lakni...

Először fogok panelben lakni mire szamitsak?

Figyelt kérdés

33 évem alatt Csak kertes házban éltem

Most meg panel,9.emelet....

tapasztaltabbak segítsenek



2019. nov. 19. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Azt meg kell szokni más nincs ott.

Csörögnek zözögnek, wc-t lehúzzák, a folyosón kopognak, fúrnak, faragnak amikor te lehet a legjobban pihennél, azt csak megszokni kell vagy bele törődni lehet.

2019. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Családi házban is volt egy érdekes szomszed aki imádott füvet vagni meg zörögni

De a zajon kívül más?

2019. nov. 19. 10:39
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Lesz közös költség, lift, ami néha elromlik, messze ellátsz az ablakból...
2019. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem két dolog volt fura. Az egyik a vizes blokk. Lehúzzák a WC-t, zuhanyoznak, beszélnek a fürdőben. Megy a mosógép. Lehet hallani, főleg, ha benn van az ember. A másik a fűtés. Fűtési időszakban van egy jellegzetes hangja a radiátoroknak (gondolom a szivattyú miatt). Kertesben cserépkályhával és kandallóval fűtöttünk, így nekem ez is fura volt.

De könnyen megszoktam mindent és az egész még mindig sokkal több pluszt ad mint mínuszt. Én szeretek itt lakni.

2019. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Jó meleg lesz télen. Meg nyáron is 😀

Én az első héten nem nagyon aludtam, furcsa volt az éjszakai zaj. Hajnalban keltek az emberek, csörgött a vizesblokk. Utána már megszoktam, meg sem hallom.

2019. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Reggel 6 tól este 10 ig minden oldalról zajokra .

Sőt éjjel még egyéb zajokra is ,nagyon áthallásosak a falak .

2019. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem/ szeretek. Biztos, szerencsém is volt. Nekem jó érzés, hogy vannak körülöttem emberek.

Magasan még szívesebben laktam. Csodálatos a kilátás, kevesebb az utca zaj, tisztább a levegő. A lift igen ritkán volt rossz...persze a ritka is sokat számít, ha az ember az 5. emeletnél feljebb lakik.

Imádom, hogy hazaérek és meleg van. Nem kell gondoskodni a fűtésről. Ha fáradt vagyok, ledőlök. Több időm van magamra, barátaimra. Kevésbé vagyok fáradt, szívesebben megyek edzésre.

Számomra az az óriási hátrány, hogy nem mehetek ki egy szál hálóingbe a kertbe. Kevesebbet vagyok levegőn, nem tudok együtt lélegezni a természettel.

2019. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nah igen ...hazaerni 12 óra meló után a hideg házba és még akkor begyujtani 😀 ez nem fog hiányozni az tuti
2019. nov. 19. 19:49
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Hallani a liftet, ahogy megy, nyílik-záródik az ajtaja. Viszont szívás lesz ha elromlik vagy valamelyik emeleten kiakad az ajtaja (általában nem az elsőn haha).

Ha a te oldaladon van a szemétledobó akkor azt is hallod mikor bevágják az ajtaját, vagy lemegy a cucc.

Én a 10.-en laktam pár évig, volt hogy télen feljöttek a hajléktlanok a lépcsőfordulóba legfelülre.

Viszont volt kulcsunk a tető kijárathoz és fel lehetett menni tűzijátékot nézni.

Fent már írták a wc-hangokat, meg kopogást, fúrást, hát az nem kellemes.

Kínos percek a liftben idegenekkel, akiket majdcsak megismersz. Kisgyerekek majd csókolommal köszönnek (nekem már 22 éves koromban is azzal köszöntek, tök ciki volt :D) Általában vannak öregek akik mindig a ház előtt dekkolnak a padon, velük nem árt jóban lenni mert mindenről tudnak, legalább 30 éve laknak a házban.

Jó a kilátás fentről, a nagy viharok durvák tudnak lenni... Ablakot pucolni nem tériszonyosoknak való.

Végre helyesen használhatod a "leviszem a szemetet" vagy "leugrom a boltba" kifejezéseket :D

Nekem rettentően hiányzott az udvar, a zöld fű, hűsölés a kertben... nem is vágyom vissza egy ilyen panel skatulyába megint.

2019. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hangosak lesznek a szomszédok, meg koszos a lépcsőház, főleg télen. Engem ez a kettő zavart. Amúgy maga a lakás nem vészes, illetve bolt, buszmegálló, iskola szokott lenni a közelben. Nem kell mindenhova autóval menni.
2019. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!