Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés elott mennyivel...

Költözés elott mennyivel kezdenétek el összepakolni?

Figyelt kérdés
6 nap múlva költözünk és őszintén szólva még neki sem álltam pakolni mert nem volt ra idő.

2019. nov. 23. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Több mint egy hónappal előtte már gyűjtöttük a dobozokat és pakoltuk a szezonális dolgokat, könyveket meg ami nem kell nap mint nap.

De ez attól függ mennyi cuccotok van. Nekünk sok volt, és egy délelőtt kellett mindent eltüntetni a lakásból.

2019. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a lakás, hányan lakjátok és mennyi cuccotok van?

Ha egy albi, akkor elég 2 nap.

Mi 120 m2-es lakásból költöztünk, 3 fő, 3 generáció.

1 hónappal előtte elkezdtem eltenni a téli cuccokat (áprilisban költöztünk), a könyveket, ünnepi étkészletet, díszpárnákat, kerámiákat, lakásdíszeket, millió poharat, ágyneműket, felszedtem a szőnyegeket és tisztítóba küldtem, gyakorlatilag az utolsó napokra a mindennapos személyes holmink maradt, amit aztán egy óra alatt elraktunk.

2019. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg ne kezdj el pakolni, 6 nap rengeteg ido, igazabol a mai meg a holnapi napot en konkretan fekvessel meg pialassal toltenem a helyedben, hat ennyi jar, nem?


Het kozben ugyse pakolsz mer' ugye munka van meg hat amugy sincs ido, ugyhogy utolso nap delutan 5-tol masnap reggel 9-ig rengeteg idod lesz az egesz lakast osszepakolni.


Sok sikert, en neked drukkolok!

2019. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiköltöztünk Németországba, egy este elég volt bepakolni az Astrába. Amikor hazaköltöztünk, az első fordulót másfél hónappal korábban letudtuk, mint az utolsót.
2019. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbbi költözésem előtt hetekkel elkezdtem már pakolni. Úgyis van, amit nem lehet előre elrakni, mert kell az utolsó pillanatig, de azért a dolgok többsége nem ilyen.
2019. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ket szobás albérlet, sajátba költözünk, de elég sok bútort vettünk mert ami itt van az többnyire nem saját. Ketten vagyunk a párommal.
2019. nov. 23. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Albérletből sajátba amikor költöztünk, hetekkel előbb kezdtem csomagolni, az utolsó héten gyakorlatilag amikor otthon voltunk, kimerülésig pakoltunk (2 fő, bútor nem volt). Három napos hétvége volt, a második napon jött a szállító, nem voltunk kész... A cucc egy része ottmaradt, pedig a végén egyszerűen beszórtunk minden minden nem törékeny cuccot szemeteszsákokba. A maradékot még egy jó hétig hordtuk át hátizsákban.

Röviden: rohadtul el vagytok késve a parkolással.

2019. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, most este nekiálltunk, elment vele több óra mire a beépített szekrényt kiszelektaltuk, és még semmi máshoz nem nyultunk. Eddig bele sem gondoltam, azt hittem gyorsan megy, meg úgy voltam vele hogy minek annyival előre elkezdeni, de szerintem ha egy hete elkezdünk dobozolni sem lett volna túl korán.
2019. nov. 23. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én megmondom őszintén, pénteki napon kezdtünk el délután költözködni, de az eredeti terv az volt, hogy szombat reggel, így még semmi nem volt összepakolva, mikor pénteken belebegtek a fiúk. 2 szobás albérlet volt, a konyhabútoron kívül mindent vinni kellett. Úgyhogy mondtam, hogy ok, akkor vihetik pl az ágyat, kanapét, asztalt, székeket, addig én kiszedtem az összes ruhát a szekrényből, bezsákoltam őket, így is ment az idő azzal, hogy mindent körbefóliáztunk. A szekrényeket szétkaptuk lapjaira. A fiókokat nem ürítettük ki, csak kiszedtük a szekrényből, lefóliáztuk és külön vittük. Igazából a szelektálás az az új kecóban történt. Péntek délutántól vasárnap délelőttig megvoltunk az átpakolással, szóval...
2019. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd az utolsó percre. Kellhet még egy doboz, táska, akármi... a szemetet is el kell tüntetni magatok után. A költözés előtti este nekem már csak az lenne kinn ami ruhát felveszek másnap és apróságok amit még használok pl fogkefe, telefontöltő.

Mi áprilisban költözünk de már elkezdtem szelektálni ráhangolódásképp 🙂

2019. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!