Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés előtt mennyi idő...

Költözés előtt mennyi idő volt összepakolni mindent? 1-2 nap elég rá?

Figyelt kérdés
Nektek hamar megvolt, vagy napokig is eltartott? Még soha nem költöztem, de jövőhéten fougunk, jó lenne tudni mekkora meló is a pakolás :)
2011. nov. 1. 11:09
 1/10 anonim válasza:

Szerintem ez mindenkinél változó, függ attól is, hogy mennyi holmid van. Nekem kb. 4-5 napig tartott a pakolás. De ebbe beletartozott az is, hogy előtte kiválogattam azokat a ruhákat, könyveket, amik már nem kellettek. Sok ruhám és dísztárgyam van, így ezek vették el a legtöbb időt a pakolásból.

21/L

2011. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Azt kifelejtettem, hogy én egy listát írtam azokról a dolgokról, amik nagyon fontosak, hogy véletlenül se maradjon otthon. De még így is akadtak olyan apróságok, amikről megfeledkeztem, ezért azokat nemrég hozták el a szüleim. Pedig már fél éve elköltöztem.
2011. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem kb fél óráig tartani
2011. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én amikor költöztem kb 2 napig pakoltam csak otthon össze, mivel albérletbe voltam nem kellett sok mindent vinnem, csak egy TV-t egy PC-t 2 asztalt 1 kanapét ezek az én cuccaim voltak plusz a ruhák meg egyéb dísztárgyak. Amikor a saját házamba bepakoltunk az egy fél napig tartott plusz még a szüleimhez is haza mentem ahonnan még két szekrényt kellett elvinnem plusz az ágyamat. A berendezkedés az kb 1 hétig tartott mire mindent úgy tettem ahova akartam.
2011. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53 nm-t pakoltam ki, majdem egyedül. Talán 4-5 nap lehetett, nem egyfolytában rámoltam.
2011. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Mi 1 hétig pakoltunk, dobozoltunk, szanáltunk. A felesleges cuccoktól való megszabadulás volt a legidőigényesebb.

A költöztetnivalót rengeteg (egyforma)dobozta raktunk, mindegyiket feliratoztam, kb. mi van benne, ez sokat segített a kipakolásnál.

Mondjuk nekünk baromi sok cuccunk van, a férjem is+én is vérbeli gyűjtögetők vagyunk.

2011. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi cuccod van, milyen rendet tartasz, és mekkora gyakorlatod van a pakolásban. Én gyakorlott vagyok, így ha kell, pár óra alatt a lakást egy az egyben összepakolom.

De ehhez az kell, hogy mindennek megvan a doboza, amúgy is van félretéve sok doboz, zsák, stb. A holmikat elpakolva, rendszerezve tárolom, és szemetet nem tartok, ami nem kell, azt mindig kidobom. No meg az is, hogy mögöttem van több mint húsz kisebb-nagyobb költözés.


Szerezz be előre mindent, ami kellhet, legyenek csomagolóanyagaid, sok széles ragasztószalag, a könyveknek spárga, így doboz nélkül is szállíthatók. Annyi legyen mindenből, hogy mindenkinek jusson, ne kelljen egymásra várnotok. Ha hárman pakoltok, akkor legyen három ollótok, stb. Tervezzétek meg előre, ki mit pakol.

Kétféleképp állhattok hozzá, lehet az, hogy közben szanáltok, de én ennek nem sok értelmét látom.

Inkább előtte szánjatok rá időt, hogy kidobáljátok, ami már nem kell, aztán a pakolás maga egy, max. két napnál többet nem vesz igénybe, minek lakjatok akkor egy hétig zsákok között?

2011. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hányan és hova költöztök.

Amikor otthonról költöztem albiba,akkor 1 hétig csak pakoltam,és igy is sokmindenről elfelejtkeztem.

Amikor egyik albiból a másikba,akkor 4 nap kellett,személykocsival 3x fordultam.

Legutóbb szintén albérletből albérletbe,2 nap volt az összepakolás,már rutinosan ment,és 5x kellett fordulni (bútor össz 1 asztal volt,többi csak ruha,gépek,lomok)

2011. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a válaszokat :)

Hát mi ketten költözünk albérletbe, de legalább 1-2 évre. És mivel még nem is költöztünk így nem vagyunk valami rutinosak :) Bár sok cuccom az nincs, feleslegeseket mindig kidobom. Bár a pince feladat lesz.. Mindenesetre szánok rá vagy 3 napot. :)

2011. nov. 2. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi 2 nap alatt összepakoltunk a férjemmel minden holminkat, és leköltöztünk vidékre. :) Gyorsan haladtunk pakolással, mert már alig vártuk, hogy beköltözhessünk az új házunkba. Ja, és hogy minél hamarabb elköltözhessünk anyóséktól! :P

Úgy kb péntek délután 4-5 órától, szombat késő éjjelig pakoltunk, dobozoltunk stb. Nem volt sok mindenünk (tehát háztartási gépeket, nagy bútorokat nem kellett vinni, mert azok nekünk még akkor nem voltak)

Tök jó móka volt pakolni..be voltunk sózva rendesen! :)

2011. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!