Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hangszigetelni...

Hogyan lehet hangszigetelni egy szobát?

Figyelt kérdés

Panelban lakok, és a szobám pont a lépcsőház mellett van...Az egyik szomszéd folyton szól, hogy hangos a zene, pedig mindig figyelek arra, hogy senkit ne zavarjak vele... (Nálunk a másik szobából nem hallani,szóval nem hiszem, hogy túlzottan hallaná egy emelettel lentebb a nálunk szembelévő lakásban...) Egyszer akkor is feljött, amikor nálunk nem is szólt... Most meg nagyobb hangfalaim lesznek, és nem akarok ezzel senkit se zavarni. (Nem akarok ezzel senkit se zavarni.)


Valami egyszerű és olcsó megoldás kellene a falakra.


2010. júl. 19. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szivacs
2010. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni hangszigetelő tapétát.
2010. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a szivacs mennyire hatásos?

ez a hangszigetelő tapéta nem drága? :S

2010. júl. 19. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy mennyire vagytok fiatalok, de az egyik barátnőmék is szeretik a hangos zenét, és a szoba falait tojástartóval fedték. összevissza színűre festették, nagyon jól néz ki. Nekik beleillett a miliőbe, ha nálatok is így van, nagyon tudom ajánlani! :)
2010. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd valószínűleg nem a léghangot hallja vagyis amit te a szomszéd szobában hanem a testhangot, a panelokból sokszor kispórolják az aljzatbeton körüli hangszigetelést és így az összes fal és padló rezgése az egész házban elvezetődik, szerintem sokmindent nem tehetsz, ha meg olyan szomszédod van akinek mindig van valami baja de falura nem költözik el, a halk zene is zavarni fogja ugyanúgy.
2010. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyit tudnál rászánni? Én elmennék az OBI-ba,Diego-ba vagy olyan helyre, ahol maradék padlószőnyegeket is lehet kapni (ez olcsóbb, mint méterre venni, de az egész maradékot el kell vinni) és összeválogatnék annyit, amennyivel be tudom borítani a falaim. Mérd fel, hogy hány négyzetméterre lenne szükséged, összeválogathatsz olyan darabokat, amit felragasztva még szuper lenne a szobád is. Nagyon jó hangszigetelő.
2010. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

a tojástartós megoldásra én is gondoltam, csak nem szeretem az ilyen túl színes cuccokat, meg kicsit komolyabbra akarom már alakítani a szobámat :)

ez a padlószőnyeges nem lehet rossz..még lehet, hogy nekünk is van itthon maradék...na majd utána nézek!

11:24es, remélem incs igazad, mert ha tényleg azt hallja, akkor tényleg nem tudok vele mit kezdeni :S

2010. júl. 19. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!