Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől recsegnek-ropognak...

Mitől recsegnek-ropognak éjszaka a ház falai? Hőtágulás lehet vagy valami más?

Figyelt kérdés
Ma éjszaka lettem figyelmes a recsegő hangokra, nem tudom eldönteni hogy a fal vagy a padló (beton födém) recseg. Arra gondoltam, hogy mivel alattunk van egy nagy pince, és ugye a napokban lett hidegebb az idő, talán a hőtágulás miatt lehet. 2016-os építésű házról van szó, nyugtassatok meg hogy nincs vele gáz. Mire ezt leírtam abbahagyta a zajongást, de várom a válaszokat! 😁

2019. nov. 26. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van központi fűtés, akkor annak a vezetékei mozognak a hőtágulás miatt és ezt átveszi a falazat, fal áttörés stb. Hozzájárulhat mindehhez a parketta és a bútorzat fa elemeinek mozgása is. Ráadásul az éjszaka csendjében, amikor az emberi érzékszervek közül szinte csak a hallás marad meg, akkor az nagyon kiélesedik és meghallja azokat az apró neszeket is, amelyekre világosban, napközben fel se figyel.
2019. nov. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jöhetnek hangok felülről? Nálam valami mászkál éjszaka a padláson, kaparászik. Egér, vagy nyest, vagy ilyesmi. Nincs itt mindig, mivel a padláson semmim nincs, kaját sem talál, az fix. Csak akkor hallom, amikor hideg van.
2019. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A padláson is van "lakó" sajnos, de annak már felismerem a neszelését, ez más. Központi fűtés van, a csövek a padlóban mennek, akkor lehet az is közrejátszik. De nem a bútor recseg, csak egy komód van össz vissza a hálóban, és nem onnan jön a hang.
2019. nov. 27. 19:49
 4/4 anonim válasza:
Én is erre lettem figyelmes. Ropogást hallok mióta a nyilászárok ki lettek cserélve. Mindig attol félek hogy egyszer csak szétesik a fal
2023. ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!