Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyhai csapnál az utóbbi...

A konyhai csapnál az utóbbi napokban kisebb nyomással jön a víz, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A lakásban egyébként mindenhol máshol rendesen jön, ahogy szokott. Csak a konyhában csökkent a nyomás. Mi lehet az oka és hogy javíthatom meg?

(Kb. 4 éve lett felújítva a lakás, tehát nem az eredeti csapok stb. vannak.)



2019. dec. 9. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szaki, de tapasztalatom szerint egy 4 éves csaptelepben már elkophatott valami, amitől a nagyobb lyukon lassabban jön a víz.
2019. dec. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször a csaptelep végéről tekerd le a perlátort, az szokott koszolódni, vízkövesedni és lassan jön át rajta a víz. Berakod egy kis ecetbe, megfordítva vízsugár alatt, meg lehet tisztítani.

Esetleg alul a bekötésnél valaki zárt az sarokszelepen.

2019. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válasza szerintem nem kielégítő, de a 2. válaszoló alighanem rátalált a megoldásra. Ezt a két megoldását ajánlom én is.
2019. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy még a harmadik lehetőség, ha az első kettő mégse jó, hogy a csőrendszerből elszabadult némi vízkőtörmelék, és a sarokszelepnél vagy magában a csaptelepben összetorlódott. Ilyenkor a teljes megnyitás és elzárás között kell tekergetni a szelepeket, és az összetöri a nem túl kemény vízkövet.

De nem írod, hogy csak hideg vagy csak meleg víznél jelentkezne a probléma. Akkor pedig a legelső dolog lesz, a perlátor.

2019. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!