Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem működik a padlófűtés?

Nem működik a padlófűtés?

Figyelt kérdés

Most költöztünk be egy uj épitésű lakásba.

75 negyzetmeteres.2 napja maxra tekertük minden helységben a padlófütést de meg kell fagyni a lakàsban.

A laminàlt padlò szinte hideg,fürdöben a kö viszont melegebb.

A lakàsban igy 18 fok van.A folyoson nappaliban van hömerö 18-19 fok között mozog de a hálòszoba jég hideg.

Még sose volt padlofütesünk.

Olvastam h egy uj lakas elsö fütese lassabb,de nem tudom meddig tart

Érdemes még vàrni 1-2 napot vagy szòljunk a föberlönknek?


2019. dec. 12. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A padlófűtés alacsonyabb víz hőfokon üzemel, ebből adódóan lényegesen lassabban melegszik át a helyiség, ez általános iskolás fizika. Ott ahol langyos, jól működik. Ahol viszont jéghideg, ott meg kéne nézetni.
2019. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt az lesz a kérdés hogy egyrészt a kivitelező értett-e hozzá hogyan kell jól megcsinalni egy padlófűtést, másrészt milyen az a laminált padló.

Először is hálószobába általában kevés ha csak padlófűtés van, oda inkább radiátort szoktak tenni. Pont azért mert a padlófűtés inkább hidegburkolat alatt hatékony, a hálókban meg inkább parketta, laminált vackok vagy padlószőnyeg van. Utóbbi burkolatok, illetve azok olcsóbb fajtái leszigetelik az alattuk futó padlófűtést, nem vezetik át a hőt. Ezért van melegebb a fürdôszobátokban, ott gondolom valami csempe vagy kő van, amit szépen alulról felmelegít a padlófűtés, és a meleg padló szépen fűti a helyiséget. Na ez nem megy a laminált parkettával meg általában a melegburkolatokkal, mert az meg nem vezeti a hőt, szépen leszigeteli az alatta futó fűtést, ti pedig várhattok tavaszig hogy melegebb legyen.

2019. dec. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóljatok a főbérlőnek, már 30 foknak kellene lennie, két nap után a maximumon. Nincsenek nyitva a körök, nincsenek feltöltve, bármi lehet.
2019. dec. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz.

Már több mint 2 napja megy,de reggel is 18,6 fok volt.

Ugy hogy kinnt -2 fok volt,azert aggodok mert ha beköszöntenek a kemények minuszok sztem tényleg megfagyunk.

Olvastam forumokon h 6-8 ora is lehet mig teljesen atmelegszik de több mint 48 ora azert nagyon sok.

Köszönöm a vàlaszokat nem várok tovább,mindenképp felkeresem a föbérlöt és megmondom még karàcsony elött jo lenne ránézni mert nem bundàban akarok karàcsonyfàt dîsziteni😞

2019. dec. 13. 11:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Hazaertem munkabol

höfok 19 fok

Ugye minden helysegnel a padlofütesnel ahol az egesz rendszer van,

van mindegyiknel mint egy gumicsö ami 6ig van strigulazva

Es ha megnyitod a helyseg füteset egy piros valami lemegy egy szamig

A gyerekszobai megsem mozdult pedig maxon van a szobaba a tekerö

a többi 3 ig ment le🤷‍♀️

Szoval valami gubi van

2019. dec. 13. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!