Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rosszul lett begyújtva a...

Rosszul lett begyújtva a cserépkályha, és most visszafele száll a füst. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Jelenleg csukva van minden nyílás, de picit így is szivárog visszafele a füst. Ha kinyitom az ajtókat dől vissza a füst. Mi a teendő?

2019. dec. 13. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell szedni a fát és kivinni szabadba, mást nagyon nem tudsz tenni.

Én is jártam már így párszor mikor még kályhával (is) fűtöttem. Többek között ezért is szüntettem be a lakótérben lévő fatüzelést.

Jelenleg magas a légnyomás, párás, meleg, nehéz a levegő. Ilyenkor úgynevezett "légdugó" keletkezhet a kéményben, és a húzat (mivel nem indul be a keringés) nem viszi ki a füstöt.

Fel kell fűteni a kéményt újságpapírral, vagy paraffinos ronggyal, hogy megszűnjön a dugó a kéményben, és csak utána rakni rá fát.

2019. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha hozzáférhető a kaminajtó, akkor ott kell meggyújtani újságpapirt, hogy egy kis gyors huzatot csináljon és kivigye a hideg levegőt. Persze, ha madár- vagy macskatetem, netán féltégla eltömte, akkor nehéz előre jutni.
2019. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fa már nincs benne. Már régóta nem ég semmi, de a füst még bent van. Próbáltam újságpapírt égetni benne, volt is huzata és leégett. De nem segített.
2019. dec. 13. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy a 2 es írta. Ha kéménybe erősen húz a láng felfelé,akkor ott van huzat.Ilyenkor kell a kályhán is huzatot adni .

Egyébként begyújtás előtt is lehet a huzatot ellenőrizni .

Tűztér,rostája tiszta,ajtó bezárva .Hamu ajtó kinyitni,egy szalvétát oda tenni.A huzatnak oda kell rántani,és ott megtartani. Begyújtani úgy kell,olyan apró fával,ami nagy lánggal fog égni,ez áttöri a kályhában lévő hideg levegőt .Ha langyos a kályha akkor nem lehet huzat gond .

2019. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mikor van huzat és hogy hogyan kell ellenőrinzi. Begyújtani is tudok.


Nem ez a kérdés. Valaki más gyújtott be, de csak pírt égetett, és nem megy ki a füst. 4-5 órája nem tudott kimenni a füst, ha kinyitom valamelyik ajtaját akkor dől befele a füst. Ha zárva, akkor is szivárog..

Erre kellene SOS segítség, hogy miként szüntethetem meg a füstöt.

2019. dec. 13. 22:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Meggyújtottam egy kis papírt a kémény llenőrző ajtó mögött, és egy az egyben visszafele jön a füst, ott semmi huzat..
2019. dec. 13. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ad #6: akkor bizony ki kell hívni a kéménysepróket.
2019. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a sztori vége?
2020. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ami bentragadt füst a kémény rendszerben, az szép lassan vissza szivárgott. Jól kiszellőztettünk.

Utána sikerült újra huzatot csinálni, bár nem volt egyszerű. Azóta jól szuperál.

2020. márc. 2. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!