Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megjárhatom, ha befogadó...

Megjárhatom, ha befogadó nyilatkozat nélkül adom ki a lakást egy többgyermekes családnak?

Figyelt kérdés

Remélem tud valaki gyors és használható választ adni, mert kb. 1 napom van rá (már talán annyi sem), hogy eldöntsem, kiadom-e nekik a lakást vagy sem.


Olvastam (itt, a gyakori kérdéseken), hogy egy ilyen befogadó nyilatkozat nélkül az olyan bérlőt, akinek gyereke(i) van(nak), még akkor sem rakhatok ki a lakásból, ha nem fizet rendesen. Ez tényleg ennyire veszélyes? Mert úgy néz ki, hogy a bérlő nem tud ilyen nyilatkozatot kérni, viszont van bejelentett lakcíme, bár gondolom ezzel nem sokra megyek.


A szerződésben egyébként van egy ilyen pont...

"12. A szerződés bármely okból történő megszűnése esetén a Bérlő elhelyezésre, kártalanításra nem tarthat igényt, és köteles a bérleményt minden ott tartózkodó személytől véglegesen elhagyva, ingóságaitól kiürített állapotban a Bérbeadónak átadni, az átvett felszereléssel elszámolni."


Elég ez, hogy biztonságban érezzem magam? Vagy ettől még ugyanúgy megszívhatom és tényleg KELL az a befogadó nyilatkozat?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 20. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
fogalmam sincs mi az a befogadó nyilatkozat de azt tudom,hogy minket kétszer is ki tettek gyerekestül az albérletből.az egyiknél volt 2 napunk,hogy elköltözzünk a másiknál meg egy hetünk.szóval nem értelek.és ez hülyeség ha nem fizet szedje össze a a holmiját és repül.mi az,hogy nem fizet egy szerződésben benne van,hogy 10 -20 fizet ha nem fizet akkor meg felmondod vele a szerződést és elkel hagynia a lakást.de nekem nehogy c.igányoknak akard ki adni mert őket ki nem teszed még rendőrséggel sem.
2010. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!