Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektor "robbanva" kapcsol...

Konvektor "robbanva" kapcsol ki. Ezt mi okozza?

Figyelt kérdés
Fég Zeusz konvektorunk van, körülbelül egy hónapja üzemeltettük be hivatalos partnerrel. Kezdetben szépen, hangtalanul és minden extra műsor nélkül kapcsolt le-fel, csak éppen jól érezhetően ömlött belőle a gáz - többször szóltam erről a gázszerelőnek, de ugye én hülye vagyok, ott van 26 év tapasztalat, végül saját magam bizonyítottam be spray-el, hogy gáz van. Szó szerint. Volt oly' kedves a helyére húzni az egyik munkatársuk a rosszul beszerelt gázcsövet. Azóta szag nincs, cserébe a konvektor minden lekapcsolásnál hangosan kattan egyet (nyilván elzárja a gázt), majd szabályos lángcsóva lobban fel az üveg mögött, ahelyett, hogy csendben eloltaná a lángokat. Komolyan mondom, eret vágok. Nem vagyok hozzáértő, én arra gondoltam, hogy most, hogy nem szökik a gáz, esetleg túl nagy a nyomás? Vagy szerintetek mi lehet a hiba forrása?
2019. dec. 20. 00:54
 1/1 anonim ***** válasza:

"a robbanás" azt jelzi, hogy sok gáz van az égéstérben, és keveredik a levegővel, ami a hőtől bedurran. Lehet, hogy ereszt a szelep. Bár ebben az esetben az őrlángtól máskor is bedurranna.

A kattanás valóban a szeleptől lehet, az normális.

Szükség szerint videózd is le, nem normális jelenség. Próbálj keresni másik szakszervízt. Más szakszerelőnél érdeklődjél a hibajelenségről, mégha nem is tud kijönni mert távoli.

2019. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!