Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kirakhat anyám az örökölt...

Kirakhat anyám az örökölt lakásból és kötelezhet arra h adjam ki albérletbe?

Figyelt kérdés
5 éve nagyapám kapott egy garzon lakást itt a szomszéd háztömben pesten mert vidéken nem tudtunk róla gondoskodni. A lakás az én nevemre lett iratva és haszonélvezeti jog volt rajta a papámnak. Ő otthonba ment és októberben ide költöztem, de nem véglegesen,mert nem volt munkám akkor még. Most már van szerencsére és mivel se az otthoni lakásban nem tűr meg se máshol az anyám így vissza jöttem ide 2 hete. Meg lett apámmal beszélve h adok x összeget a lakásért majd csak hadd maradjak itt. Fizetek mindent magamnak igyis. Apum bele is ment, de anyám olyan dühős lett h de akkor nem jön pénz a lakásból és h nehogy már az én seggemet meresszem ott a másik két testvéremnek meg semmi ne jusson. Kötelezett arra h albérletbe menjek vagy az utcára de itt nem maradhatok holott a nagyapám már meghal azóta és nem is az ő apja lakott itt h így kiakadjon.

2019. dec. 20. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha tulajdonos vagy ("A lakás az én nevemre lett iratva") akkor anyád a feje tetejére állhat, akkor sem szólhat bele.

Azt nem értem, hogy kinek és miért fizetsz X összeget, ha a neveden van?

Kétségtelen tény, hogy a nagyapád után az apád lett volna az örököse, de erre akkor kellett volna gondolniuk, amikor a nevedre lett íratva a lakás.

Mondjuk az apád megtámadhatja az örökséget, de normális szülőnem csinál ilyet a gyerekével.

Kérdés, hogy támogatnak e téged anyagilag, vagy teljesen önálló vagy tőlük? Mert utóbbi esetben nem függsz tőlük és

nem vagy semmire kötelezhető.

2019. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te nevedre lett íratva, akkor a te tulajdonod a lakás, kvázi azt csinálsz vele amit akarsz, senki nem szólhat bele. A másik két testvérednek sincs semmi közük hozzá. Azt én sem értem, miért fizetsz apádnak azért, hogy a saját lakásodban lakj.
2019. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit zavaros a leírás. Ha jól értem, régebben a te nevedre lett véve a lakás, a papád haszonélvező volt. Papád meghalt, így most teljesen a te tulajdonod a lakás. Remélem nem voltál olyan buta, hogy lemondtál az örökségről.

Ha minden így van, a feje tetejére is állhat nyugodtan, nem tud mit tenni.

2019. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%

# 2

Nagy tévedésben vagy.

A haszonélvező haláláig rendelkezhet a lakásról (el nem adhatja természetesen) a tulajdonosnak ehhez nem kell engedélyt adnia.

Kivétel azért akad, de ez nem az az eset.

2019. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Teljesen önálló vagyok. Nem kértem semennyi pénzt. Mivel konkrétan totál ingyen mentem ide, felajánlottam h adok 20-30 ezret egy hónapban érte. Nem sok, de legalább nem mondhatják h ingyen élek. Ez se maradna így végig persze. 20 éves vagyok így nem igen tudom ezeket a jogi dolgokat. Egyszerűen félek h ki tud rakni és akkor tényleg albérletbe kényszerülök.
2019. dec. 20. 20:05
 6/18 anonim ***** válasza:
7%
Ha jól értem, a lakás a neveden van apád haszonélvező, aki otthonban van. Ha így van, akkor helyesen teszed, hogy apádnak fizetsz "bérleti díjat", hiszen a lakás kiadási joga és bevételei őt illetik haláláig. Anyádnak nincs köze hozzá, nem költözhet oda és nem szedhet pénzt.
2019. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyapám meghalt azóta így nem haszonélvező már. Tehát én maradtam az egyetlen tulajdonos.
2019. dec. 20. 20:22
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

kitől kapta az öreg a lakást?


nem a családi vagyonból lett véve, és a testvéreidnek nem tudnak másik lakást venni?

2019. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező minél többet ír, annál zavarosabbnak tűnik a családi helyzet. Ha már nincs haszonélvező és kérdező a kizárólagos tulajdonos, akkor a tulajdonos azt csinál a lakással, amit akar. Mindenesetre neki kell fizetnie a lakással kapcsolatos költségeket (közművek, közös költség, esetleges ingatlanadó).

"Meg lett apámmal beszélve h adok x összeget a lakásért majd csak hadd maradjak itt." Ez a mondat nemigen érthető, apádnak semmi köze nincs ahhoz, hogy Te, mint tulajdonos beköltözöl vagy sem, ő ezért nem követelhet tőled semmiféle pénzbeli "kompenzációt". Ha ez a lakás a családotok egyetlen vagyontárgya, akkor miért kizárólagosan Te lettél a tulajdonos ? A jelen jogi helyzet téged semmire nem kötelez a családod irányában, a személyes hozzáállások viszont rólad akarnak több bőrt is lenyúzni. Ez az egész csak arra jó, hogy hatalmas összeveszés és sértődöttség alakuljon ki. Ha kiadod albérletbe, akkor anyád elszedi tőled az összes pénzt, Te pedig soha nem fogsz tudni külön költözni, a pénz meg elfolyik majd (nem olyan nagy összeg, hogy ne tudna elfolyni). Ha benne maradsz a lakásban, akkor legfeljebb úgy adj apádnak pénzt, hogy előtte pontosan megállapodtok ÍRÁSBAN hivatalos magánszerződés formájában, beleértve a finom részleteket is, nehogy az legyen, hogy még 80 éves korodban is fizetsz szüleidnek meg a testvéreidnek, mert annak idején Te lettél a tulajdonos és a testvéreidet nem vették be a szerződésbe. Forduljatok ügyvédhez.

2019. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

A haszon élvező használhatja a lakást,de másnak nem adhatja át annak használatát.A tulajdonost ő nem rakhatja ki .

A lakásban sem végezhet semmilyen át alakitást,de még felújitást sem, a tulaj engedélye nélkül .

Ne hogy már a nyúl vigye a puskát .

Az együtt élés nem lesz könnyű.

2019. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!