Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek népszerű mostanába...

Szerintetek népszerű mostanában a tanyasi életforma? Sokan szeretnek így élni?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy riportot egy többgyermekes fiatal párról akik tanyán élnek. Az asszonyka azt mondta hogy nem sok mindent kell boltban vásárolniuk, legtöbb dolgot elő tudják állítani otthon (leginkább zöldségek, tej, tüzelőanyag), sőt a lisztet is házi malomban őrlik.

De tényleg csak jó oldalai vannak ennek? Azért mind az állatokkal, mind pedig a növényekkel sokat kell foglalkozni. Mellette elvégzed saját munkádat is. El nem tudnám képzelni, hogy egy nagyvárosi fiatal párnak ez lenne élete álma, hogy ilyen melós életet éljenek. A mi baráti körünkben senki nincs, aki ezt választaná.

Nem falusi, hanem tipikusan tanyasi élet. Szerintetek sokaknak bejön?


2019. dec. 29. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem népszerű, es azt látom, hogy évről évre kevesebben élnek így... ellenben divat lett foglalkozni velünk, es egyre többen követik azokat akik így élnek és blogolnak vlogolnak róla..., ettől független a legtöbben, akik valóban belekóstolnak, azok hamar elkedvettlenednek tőle. + gyakran látom újabban, hogy ügyvéd, orvos, stb veszi meg a környező tanyákat, eleve ki vannak tömve pénzzel, a gyerekeik meg előadják facebookon, hogy ők mekkora nagy "önellátók"...
2019. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
A tanyákat rendszeresen kifosztják. Örülhet a tulajdonos, hogyha pont nincs ott, és őt nem bántalmazzák a rablók.
2019. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben élek gyerekkorom óta... el sem tudják sokan képzelni, hogy ez mekkora munka.

Zöldségeket megtermelni egy családnak, hogy tényleg ne kelljen venni semmit, 3-4fős családnak ez minimum 1000 négyzetméter, de inkább 1500-2000...

Én nem csak vetsz, meg betakarítasz... ilyen csak a mesében van... van millió kártevő.. nyulak, őzek, rovarok, gombák... és akkor még időjárásról nem beszéltünk... aszáj, vihar, jégeső, májusi fagy stb stb...

Nagypapám egy jégeső es többmilliós kár miatt lett öngyilkos a 2000res évek elején... rossz kimondani, de nekünk ezzel és a megörökölt gépparkkal lendült fel az életünk.

Egy tejelő állat jó dolog, de az instant hozza mágával a 4-5órai kelést, és mégtöbb munkát...

Tüzelőanyag... ahhoz meg egy erdő kell...

Szóval annak az ügyvédnek, orvosnak, stb-nek, akinek van pénze megvenni 70-80millióért egy komplett tanyát, annak van esélye... de dolgozni fog beszarásig.

2019. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Kofosztani nem fosztott ki minket soha senki, aki próbálkozna, azt 8db kommondor várja, aztán még ott vagyunk én és bátyám, ketten együtt közel 200kg izom., es biztosíthatlak, soha senki nem fog holtestet találni, bobcattal jó méjre el tudjuk temetni... de a kutyak is sok húst el tudnak tüntetni.
2019. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem magyarázatánál is beleírtam, de válaszokban is említettétek, hogy valóban rengeteg munkát igényel a tanyasi élet. Meg hát az állatokhoz, növényekhez érteni is kell, úgymond "érezni kell őket". De van olyan ember, aki a saját munkája után kikapcsolódásként fát vágna az erdőn vagy állatokat etet? Régebben a legtöbben így éltek, De manapság már falun sem foglalkozik mindenki állattenyésztéssel, növénytermeléssel, max. saját ellátásra.
2019. dec. 29. 18:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a baráti társaságban egy család, akik pár éve kiköltöztek tanyára. Apukának régi álma volt ez, anyuka meg ment vele, és vitte a 3 gyereket is. Őszintén, egyáltalán nem értettem, miért jó ez nekik, féltettem is őket. De már több éve kint élnek, és élvezik mindannyian, a gyerekek is. Anyukával szoktunk nevetgélni, hogy ő szereti ezt a kettősséget az életében: napközben feljön Pestre dolgozni, fejesekkel tárgyal, aztán hazamegy, leveti a kiskosztümöt, és megfeji a kecskét. :D Nekik jó így, nem is szeretnének visszaköltözni városba, és vannak ismerőseik, akik szintén így élnek.
2019. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

A tanyasi életbe bele kell születni és felnőve is kívánni kell ezt az életformát! ... ritka a kivétel és az a három, aki ezt csinálja a csapból is folyik, jól írta az 1-es.


Nekünk van a Balatonnál 2500 m2-es szőlőnk, 23 különböző gyümölcsfával, teljes felszereléssel, nyaralóval és féléve nem találok olyat, akire minden részesedés nélkül rábízhatnánk, tehát INGYEN. Eladni sajnálnánk, sok pénzünk és sok munkánk van benne és a gyerekünknek majd talán egyszer jó lesz, a hely miatt.

Szóval én nem nagyon hiszek ezekben a tanyasi fellángolásokban!

2019. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a legtöbben így éltek"...

Ez valójában nem igaz...

Régen is volt minden faluban ács, kőműves, vályogvető, asztalos, kőfaragó, kovács, kereskedő, állattartó, növénytermesztő, halász, mező őr, kanász, pásztor, kondás, pék, bognár, kádár, polgármester, ügyvéd, orvos, jogász, meg anyámkínja...

Olyan soha em volt, hogy mindenki önellátó volt... sőt közösségben élve pont hogy nincs is rá szükség, hogy bárki önellátó legyen... ez egy tipikusan modern kitaláció... egy jópofa marhaság, amivel lehet etetni a népet.

Az aki "önellátó" az valójában hiányt kell szenvedjen rengeteg dologból... nem létezik önellátás abban a "romantikus" formában, ahogy azt manapság sokan állítják.

2019. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
+ régen közösségekben éltek az emberek, csak az utóbbi 30-40évben lett divat az egyedüllét... régen senkinek nem is lett volna szüksége, legvadabb rémálmában sem jutott volna eszébe, egyedül önellátni.
2019. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nos, nagyszüleim faluról költöztek kisvárosba. Akkoriban a többség munka után is foglalkozott az állatokkal, meg ment a kertbe. Nem teljes önellátásra kell gondolni, olyat senki nem csinált. De alig volt olyan, aki ne nevelt volna disznókat.

De ez felénk így volt, nem mondtam hogy általánosan is. Azonban azt sem feltételezem, hogy mostanában a többség még munka után otthon így elvégez. Sem városban, sem falun.

2019. dec. 29. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!