Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a probléma és hogyan...

Mi a probléma és hogyan tudnám megoldani? (Wc tartály)

Figyelt kérdés

Dömötör wc tartály sziszegő hangot ad ki mintha szivná be a vizet de nem látom a tartályban hogy emelkedne a vízszint és a vízóra is meg se rezzen. Ha feljebb emelem benne azt a kerek valamit akkor abbahagyja.


Hogy oldjam meg?Kell vele egyáltalán foglalkozni?

Minden segítségért nagyon hálás lennék!


2020. jan. 1. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben a wc csészébe folyik picit a víz?

Szinte észre semmi venni, öntesz este bele valami színest és reggelre fakó lesz...

2020. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tartályban alul a tömítésnél lehet vízkő van, önts bele egy liter 20%-os ecetet éjszakára, ha nem, akkor lehet lyukas az úszó, az a kerek valami, vagy a linkelt képen a hosszú cső alján van azt hiszem kettő pöcök, és az egyik eltört...


[link]

2020. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A töltőszelepen lévő csavaron kellene befelé tekerni két fordulatot (piros nyíl)ha nincs be rohadva a csavar. Így erősebben fog zárni.

A töltőszelep záró gumiját (kék nyíl)lehet cserélni javító készletben van,de ehhez már kicsit érteni kellene.


[link]

2020. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hátha valakinek ez segít:

Én nyomtam bele 1-2 nyomás borotvahabot és testápolót. A tartályba. Ezek zsírosak, de mégsem romlandóak.

A zsír meg hozzátapad a gumihoz és beszigeteli azokat az apró réseket, repedéseket amik átengedték ott a vizet / a víztaszítás is segít.


Pár napja nyomtam bele, a wc tökéletesen működik és megszűnt a sziszegés is. Hosszú távon még nem tudom megmondani jó-e, de rövid távon szerintem megoldás lehet. Persze csak mértékkel.

2023. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
3 napja nincs sziszegés.
2023. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!