Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyílt fűtési rendszer probléma...

Nyílt fűtési rendszer probléma? Többi lent!

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol lent?

Az Oldal alján?

2016. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ide írom, csak kapkodtam, és elrontottam! :D


A probléma a következő:


Nem rég töltöttem újra a rendszert. Már harmadszorra töltöttem rá és légtelenítettem, ezzel nincs is bajom, mert fűteni fűt. Csak egy radiátornál van az, hogy nem kering át a víz, csak a radiátor teteje forró, de a visszamenő cső hideg. Csak akkor kezd benne keringeni a víz, ha a keringető szivattyút feltekerem 3-as fokozatra. Utána ha visszatekerem 2-re, már a fűtés végéig kering benne rendesen a víz. Ez mitől lehet?


Másik:


Régi RADAL radiátorok vannnak beszerelve, mert régi építésű a ház. Ilyenek: [link]


Ezeken van a bemenő csőnél a rögtön a radiátor elején ilyen szelepek, amik elvileg nem légtelenítő szelepek, hanem ezekkel lehet elzári illetve nyitni a tagokat. Akinek már volt ilyennel dolga, attól kérnék segítséget, hogy hogyan kell tekerni, hogy maximálisan fűtsenek a radiátorok?


A válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. nov. 9. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utóbbi kérdésre pofonegyszerű válasz: tekerd el a csapot az egyik radiátoron ütközésig valamelyik irányba (szabadon választott). Ha fűt, akkor nyitva van, ha nem fűt akkor zárva. Ha zárva van, akkor tekerd el az ellenkező irányba akadásig, és kész.
2016. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
A radiátor alján szokott lenni áramlásszabályzó szelep. Ott tudsz állítani, hogy melyik radiátor mennyi vizet kapjon. Mondjuk, ehhez inkább szakember kell, aki hőtömegáramot tud számolni.
2016. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!