Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valaki itt, aki passzívház...

Van valaki itt, aki passzívházban él, vagy ismer olyat, aki építkezett, és passzívházat épített?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kertes házat, de mindenképpen passzívházban gondolkodunk. Senki ismerős nem él hasonlóban. Tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy vágjunk bele, milyen céggel építtessünk, milyen telekre, és azokra a hibákra lennék kíváncsi, amiket kerüljünk el az építkezés során.
2010. júl. 21. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A "mindenképpent" gondold még át. Én is belebuzultam a témába, aztán mégsem az lett. Például azért, mert szerettünk volna kandallót. Meg fedett teraszt. Meg izgalmasabb alakot a háznak. Meg mert a "normál" kivitelezéskor előforduló hibák nem megengedhetők egy passzívháznál. Az is kérdés, hogy mi neked a passzívház? Legyen minősített? Mert olyan talán egy, ha készült az országban.
2010. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Passzívház? :D miért, az aktív ház milyen? Föl akartok húzni egy új teraszt,és sopánkodik ellene?
2010. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én tudok kompromisszumokat kötni, sok mindenről lemondani, ha az kíméli a pénztárcámat. Nekem is tetszik a kandalló, de ha nem lehet, hát nem kell (díszítésnek pl lehet, nem muszáj feltétlen használni is). Egy 50 m2-es panelben telente 52 ezer a rezsi, egy nagyobb házban szerintem még több lenne. Szeretném, ha nem jönne fűtésszámla, nem kellene légkondi, szellőztetés nélkül is friss levegő lenne a házban. Előbb-utóbb eljön az az idő, hogy már csak környezettudatosságból is csak ilyen házak fognak épülni, csak most még nem elterjedt ez a fajta építési mód. Van ismerősöm, aki ha nem is passzívházban él, hanem energiatakarékosban, és nagyon meg van vele elégedve. Ő is passzívházat akart, csak akkor még nem volt magyarországi kivitelező cég, csak talán egy, az meg csillagászati összegekért dolgozott. Úgyhogy én maradok ennél az elképzelésnél.
2010. júl. 22. 08:28
 4/5 anonim válasza:

A passzív ház tényleg nagyon jó ötlet! Frissdiplomás építőmérnökként 2 éve beleástam magam a témába. Rengeteg anyagot elolvastam és keresgéltem a neten is. Úgy kezdődött, hogy kevéssel a lediplomázásom után volt lehetőségem kimenni Svédországba és ott pont egy ilyen csúcstehnikájú passzív házat építettünk föl. Bepillantást nyerhettem a szakma krémjébe és megfogadtam, hogy erre teszem fel mérnöki jövőmet! Hazaérkezve rögvest el is kezdtem kis "magánkutatásaimat". Kísérleteztem hőszigetelésekkel, páralecsapódással és rétegrandekkel. Tehát megvan a koncepció, a rétegrend, a szellőztető rendszer és maga a szerkezet. Végül most tartok ott, hogy egy magánvállalkozást szeretnék indítani amelynek keretein belül passzív házakat terveznék és kiviteleznék.

Egy régi örökölt ház átlagos energiavesztesége 120-105 W/négyzetméter*óra Egy átlagos újépítésű hőszigetelt ház energiavesztesége 15-25 W/négyzetméter*óra. A passzívház energiavesztesége 5-6 W/négyzetméter*óra de mindenképpen 6,5 W alatt kell tartani, ahhoz hogy kijöjjön az évi 15 kW/négyzetméter kifűtési energia. Látható a különbség!


Egy ilyen ház semmivel sem kerül többe mint egy hagyományos újépítésű ház, sőőőt 20-30%-al olcsóbb.


De többet privátban. Ha érdekel, nyugodtan írj...

2014. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél volna, de azóta vettünk házat... A telkek, amelyek megfeleltek volna, csillagászati összegbe kerültek-nagyvárosban élünk, nem szerettünk volna távolra költözni. Volt egy kihagyhatatlan lehetőség, a ház értékének a töredékéért jutottunk az ingatlanhoz. Bár a legkevésbé sem energiatakarékos, próbálunk javítani a feltételeken. Talán majd a gyerekeknek lesz passzívházuk, addigra biztos több építtető cég lesz a piacon.
2014. febr. 10. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!