Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rettentő hideg van itthon,...

Rettentő hideg van itthon, pedig minden hőmérő 26 fokot jelez! Másnál is ilyen? Vagy csak én érzem hidegnek?

Figyelt kérdés

Van egy kertesházunk, 200nm alapterületű, 2 emelet. Minden szobában padlófűtés és radiátor, ami kazánról megy. A szobákban ugye a padlófűtéshez van egy kis érintőképernyős termosztát, azon ha megnézem, 25-26 fokot mutat. nappaliban van 25, az ebédlőben 23. De mégis nagyon "fázom" Érzem a kezemen, hogy jég hideg, a lábaimon is, akármennyi zoknit veszek föl.


Ennyire csalnak a hőmérők, vagy nekem van bajom? 16 vagyok, A családban mindneki azt mondja ,hogy fel kell öltözni, és nem fázol. Ennyi erővel nem is kell fűtés, majd bundakabátban ülünk a tv előtt.. Mi történik ilyenkor?


2020. jan. 19. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mindenkinek más a hőérzete. Nekem melegem van 21 fokban, rövidujjúban itthon.
2020. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy kint szabadban és 20 fokban is elvagyok tkéletesen. Házban miért más?
2020. jan. 19. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ezt két dolog okozhatja:


1) Rossz a keringésed, nem mozogsz eleget, ezért vagy fázós. A hideg végtagok erre utalnak. Pláne hogy padlófűtés mellett fázik a lábad.


2) Ha a családi ház rosszul hőszigetelt, akkor hiába magas a léghőmérséklet, a környező felületek hidegek, és a sugárzási veszteség miatt hidegebbnek érzed a lakást.


De 25-26°C-os léghőmérséklet mellett még ebben az esetben sem illene fázni, ergo inkább az 1)-ben leírtak. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy ha épp diétázol, vagy valami miatt nem eszel sokat, akkor amiatt is fázhatsz.

2020. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is fázom, most, hogy a hosszabb köntösöm a mosásban van...:)

Különben melegen szokott lenni.

Háziköntös?...:)

És a fűtőtest mellett ücsörögj, ne az ablaknál!

2020. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Egy hőmérő nem valami rettenetes beruházás, itt 180-tól van:

[link]

(Az ilyen olcsóknál az üvegcső oldalán szokott lenni filccel egy csík. Ennek egybe kell esni valamelyik fokkal, pl. a 20 vagy 25 fokkal. Ha nem esik egybe, akkor rosszul szerelték fel a csövet a hátlapra.)

A termosztát nem feltétlenül pontos. Ha nem is romlik el, de alapból nem mindig pontos, csak viszonyításra való igazából, hogy hidegebbre vagy melegebbre állítod.

De amúgy lehetsz influenzás, annak egyik bevezető tünete az állandó fázás.

2020. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Leirtam, hogy MINDEN hőmérő ugyanannyit mmutat. Nem csak a termosztát :D
2020. jan. 19. 16:54
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Rettentő meleg van nálatok!

Ha 26 foknál fázol, akkor irány az orvos.

2020. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy nagy pohár forralt bor!

(Ja nem,hisz csak 16)akarom mondani jó forró tea!

Ha sokáig ülök a gép előtt(és pl adom a jobbnál jobb tanácsokat a gyk-n)én is elkezdek fázni,hisz nincs rendes keringés a testtartás miatt.

2020. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
egyáltalán nincs meleg. egész hűvös. nyáron 36 fok a meleg!! De évek óta ilyen... utálok pulcsiban ülni, a saját otthonomban hagy legyek már pólóban...
2020. jan. 19. 18:21
 10/14 A kérdező kommentje:
8: nem gépezek sokat, fel alá járkálok és úggy tanulok. meg fel le rohangálok a konyha és a szobám között...
2020. jan. 19. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!