Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem lehet itthon rendese...

Miért nem lehet itthon rendesen fűteni? Mit lehet ilyenkor kezdeni? 17/f

Figyelt kérdés

Én és anyu a nagyiékkal élünk, nagy emeletes házunk van, kívül-belül fel van újítva.

A problémám az, hogy egész télen és most is kétféleképpen fűtöttek itthon, vagy meg lehetett fagyni vagy meg lehetett dögleni olyan meleg volt. Persze az utóbbi a gyakoribb. Most is ülök a szobámban, a radiátort nem lehet megfogni olyan forró, és 28 °C van bent. Próbáltam már én is meg anyu is szépen megmondani nekik hogy szauna van bent a szobákban, de szerintük a fűtés így jó, így kell menni a kazánnak. Ha lejjebb vesszük picit ők vissza teszik. Az én szobámban egész télen bukóra nyitva volt az ablak, kb az utcát fűtöttük mert nem lehetett kibírni a meleget. A radiátorok ezer éves szocis gyártmányok, természetesen az elzáró csap egyiken sem működik, be van rozsdásodva, rohadva mind. Próbáltam már mindennel elzárni, de ropogott, pattogott, majdnem letörtem az egészet.


Mit lehet mégis ilyenkor csinálni?



2019. ápr. 12. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

szereljetek fel másik thermosztátot, rádiosat pl computherm q7ből van olyan amit oda viszel ahova akarsz

aztán ezután vidd fel a szobádba, állitsd be 22 fokra. és várd meg h a nagyszülők panaszkodnak e arra h hideg van.

2019. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
valamint ha a radiátor olyan forro h nem lehet megfogni az se jo. gyorsabban felfűti a házat ez tény. de semmi szükség rá. jobb ha 55-60 fokosra állitjátok. Náluk lent hány fokra van álltiva a szoba thermosztát? amúgy a megoldás nálad nyilván az lenne ha el tudnád zárni a radiátorod. egy vizszerelő lehet h megtudná oldani h eltudd zárni :)
2019. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:
83%
Fűtésszerelővel szabályoztassátok be a rendszert. Nincs ingyen, de olcsóbb mint az utcát fűteni egész télen. Arról nem beszélve, hogy komfortosabb is. Meg környezetbarátabb.
2019. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ahol ti tartózkodtok a radiátorra hőfok érzékelős elzárót kell felszerelni .Ilyen egyszer ez .Az nem számit hány évesek a radiátorok .
2019. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha lejjebb vesszük picit ők vissza teszik.

A modern technologia sem fogja megallitani a fazos nagyszuloket. Csak meg tobb feszultseg lesz ha nem tudnak szaunazni.

Amugy ki-e a haz, es hogy fizetitek a futtest?

2019. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ide nem jöhet sem fűtésszerelő sem hazán szerelő, a kazán is valami 1980-as gyártmány, a termosztát is kb akkori. Van itthon kettő újabb digitális, de megtiltották hogy kicseréljük mert ők ahhoz nem értenének...

A ház az övék, azt nem tudom ki mit fizet.

Mondtam már hogy legalább az én szobámba szereljünk szabályozó csapot rá, de az a válasz hogy régiek a csövek, el vannak már rohadva, ha megbolygatjuk elkezd majd csurogni mindenütt...

2019. ápr. 12. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz velük mit kezdeni,nyisd ki rendesen az ablakot.
2019. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!