Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tarthat felépíten...

Mennyi ideig tarthat felépíteni egy házat, hány éves koromra jöhet össze. Hitel nélkül! , mit hagyhattam ki a számításból, milyen más alternatíváim vannak (szüleimet kihagynám ha lehet)?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem az lenne ha minél olcsóbban szeretnék jó házat venni HITEL NÉLKÜL, hogyan vitelezzem ki? Számításaim szerint a legjobb ha veszek telket 10 millió alatt lehet Pest megyében kb 500m^2, házat (100-130m^2) az 45 millióra saccolom ha 350es négyzetméterrel szánolunk. A++os minőségű szigeteléssel bútorokat most nem számítva(ha lehet minamal stílusút akarok, nem tudom az drágább e). Havi bérem 470 nettó, ebből albi miatt kb. 300at teszek félre, de így ha jól számolom 10 év után se jön össze a pénz, pedig nem veszek autót meg hasonló dolgokat, szinte csak azt veszem ami feltétlen fontos. Nem tudom mennyit emelkedhet a fizetésem, de nagyon el vagyok keseredve, hogy egyetemi diplomával is 35 felett tudok csak házat venni. És még nem számoltam az inflációval, meg a telkek àrának rohamos növésével. Hallottam valami lakáskedvezmény programról, az hasznomra válhat? Szüleimet nem terhelném ezzel, barátnőm jelenleg nincs, de ha lenne őt se terhelném... Mit gondoltok mit kéne tennem, hogy max 7 éven belül tudjak a leírtakhoz hasonló házat venni? Esetleg rosszul számoltam az árakkal, vagy jobban be kéne osztani a pénzt? Jelenleg 3,5milliom van, abból telket nem lehet venni.


Bocs hogy hosszú lett, nem akartam kihagyni semmit. Mindenki válaszát várom, aki hasonló helyzetben volt/van, előre is köszi!



2020. febr. 5. 16:26
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Ha a szakmádban dolgozol és nem ilyen alkalmi dolog ez a kereset, akkor vegyél fel hitelt. A tudásod megmarad, ennél kevesebbet nem fogsz keresni, nem vagy céghez kötve stb... Manapság nem szégyen hitelre házat venni, sőt anélkül a többségnek lehetetlen. Külföldön nevesebb városokba még úgy lehetetlenebb még egy átlag orvosnak is.

A másik opció, ha a szakmád engedi akkor külföld. Elmész szakmádon belül és megkapod az adott ország atlag/átlag feletti fizetését, 3 évig spórolsz és jöhetsz is haza + 3 év külföldi szakmai tapasztalattal és a házad árának elég nagy részével amiből kezdheted csinálni.


Ui:

-Egyszerűen és magyarul megfogalmazva infó területén dolgozok adatokkal, ausztriába 3500 eurót kerestem havonta, 1700 eurót raktam félre havonta 4 évig, úgy hogy nem spóroltam kaján vagy édességen stb.. Egyedül nyaralni nem jártam, csak snow boardozni télen, akkor kicsivel kevesebbet tudtam félre tenni.

2020. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Jövőbeli, talán összejön családra alapozni egy kétszer akkora házat mint szükséges, több mint infantilis. De akkor meg kell építeni felét egy olyan alaprajzzal amihez később hozzá tudod építeni a plusz két szobát, ha egyáltalán szükség lesz rá.


#6

2020. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%
470 nettóval te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel! :)
2022. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!