Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen a kutyám és már...

Neveletlen a kutyám és már minden reményem oda. Milyen alternatíváim vannak még?

Figyelt kérdés

Jelenleg lassan 2 éves a kutyám és sok szempontból neveletlen(nem behívható, csak ha ő is úgy gondolja stb.). Jártunk vele kutya oviba/iskolába(többe is), sajnos az ott tanultak egyszerűen nem működtek egyáltalán vagy csak részlegesen. Illetve van ami ott adott keretek között működött, majd kilépve a "nagy valóságba" azonnal elillant a tudás. Folyamatosan azt éreztük (sőt néha éreztették velünk, de valószínű csak beképzeltük egy idő után) egyszerűen bármit teszünk, bárhogy tesszük, semmit nem ér és csak rakás szerencsétlenség vagyunk. Aztán gondolom a frusztráltságunk átragadt a kutyára is és végül már be sem akar menni az iskolába (megtorpant és nyüszített), így mi sem erőltettük már, váltottunk majd kezdődött minden elölről. Próbáltunk mi minden szabályt betartani, amit tanultunk vagy olvastunk: van etetési szokás, én lépek ki/be előbb, pórázfegyelem, pozitív/negatív fegyelmezési eszközök stb. Mikor végleg feladtuk az iskolákat hívtunk egy "magánzót". Az elején jött, majd egyre többször maradozott el, később pedig lemondta a velünk való foglalkozást, gyanítom mivel szinte teljesen eredménytelenül zártuk a foglalkozásokat. Kerestünk másikat, ő eljött hozzánk természetesen felállított a "diagnózist", miszerint nem vagyunk falkavezérek (illetve részlegesen) nem fogad el minket a kutya, elmondta az iskolában tanultakat, hiába mondtuk neki, hogy mi eszerint élünk a kutyával nap s nap után, kaptunk egy lefitymáló végkövetkeztetést őt mi nem hívtuk vissza többet. Próbáltuk elvinni extra foglalkozásokra, de a legtöbb helyen alap-engedelmességit kérnek (érthető okokból), mivel ez jelen helyzetben totál esélyételen, saját kreatív "eszközökkel" próbájuk levezetni a fajtajellegből adódó plusz energiákat, ami korántsem kielégítő sajnos.


Végül úgy döntöttünk, örökbe fogadunk egy menhelyi kutyát, akiben mi is örömünket leljük és vica-verza. Hát ég és föld a kettő, vele is voltak gondjaink az elején, de mostanra egy valódi kutyává vált.


Mindeközben a "rosszcsont" kutyánkkal folytatjuk a foglalkozást (már csak "otthoni" körülmények között), talán néha vannak jobb napjaink, átlagosan mondhatom, ha nem várok el semmi extrát tőle és nem teszem ki magam az arcul csapásnak (pl. pórázon van mindig, mert kötelező és mert nem mindig jön vissza) eléldegélünk egymás mellett. Viszont őszinte leszek, egyre kevésbé akarok én ebbe energiát invesztálni, mert nincs foganatja. Persze én téptem én szagolom, lemondani sem szeretnék róla, de lassan nem marad már bennem küzdeni akarás, miközben azt látom, hogy a menhelyi kutya egy csoda (érthető okokból is).


Esetleg, ha valaki volt/van már ebben a cipőben és sikerült kilábalnia vagy ebben a csónakban ül ő is szívesen venném a tanácsokat, történeteket, megoldásokat.



2017. márc. 3. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Behívas:

1. Flexi póráz-> És azon tanuljátok a behívást.

2. Elengeded olyan részen ahol nem lehet baja és elbújsz, hogy ne lásson majd elkiáltod a nevét. Nem nézel csak vársz. Menni fog:DOG

3. Ha nem jön, elkezd eszembe futni az ellenkező irányba.

2017. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete még én is ugyan ebben a helyzetben rohadtam, itt a kérdésem. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8446895-mit-..


ha van kedved olvasd át, lehet segít valamennyit :)

2017. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2017. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elbújás teljesen fail (csináltatták velünk az iskolában sőt az oviban is totál nem érdekelte, mivel tudta hogy ott vagyunk), a behívás 10-ből 6 alkalommal nyugodt körülmények között működik, amúgy nem. Ezek nálunk nem váltak be sajnos (ezek a szabvány kutyasulis módszerek).
2017. márc. 3. 21:58
 5/15 A kérdező kommentje:
#3: Bp.
2017. márc. 3. 21:58
 6/15 A kérdező kommentje:
#2: Neked segített? Látom 5 oldal, lehet egy reggeli kávénál neki esek. (esetleg volt benne olyan, ami neked hasznos volt) Azóta van pozitív változás?
2017. márc. 3. 21:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk nekem nem pont az volt a problémám mint neked, de igen, határozottan megváltoztak a dolgok mióta feltettem a kérdésem. Haladunk a behívással, nem olyan izgatott ha kutyát lát, séta közben jobban figyel rám. Egyébként pont egy elég önfejű, híresen makacs kutyám van így valamennyire hasonlít a tiédre. Ő sem az engedelmes kutyák gyöngye.
2017. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nálam már igen erősen felütötte a fejét a "feladás" lehetősége. Nem tudom megéri-e. Csak fiatal még én sem így szeretném, ha leélnénk az életünk együtt.
2017. márc. 3. 22:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Volt, hogy kiszökött a kutyám az utcára és nem jött vissza. Ezert lehasaltam és utana ordítottam a nevét. Bevált. :D
2017. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kitalálom, akitád van, igaz?
2017. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!