Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A közös képviselő (NEM a...

A közös képviselő (NEM a gázszolgáltató) kiírta a házban, hogy hetekre kikapcsolják a gázt szerelés miatt. Látott már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Egy vizsgálat előzte meg, amit szintén a közképviselő írt ki, nem tudom, ki végezte (nem tudtam otthon lenni). Majd kiírták, hogy találtak valami komoly problémát, minden lakásban és a házban is szerelni kell, hetekre kivonják a házat a szolgáltatásból; a gázt használó eszközök visszakötéséért a lakásoknak kell fizetni. Lehet, paranoid vagyok, de nekem ez minimum különös. Vannak valakinek hasonló tapasztalatai?
2020. febr. 5. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

"Lehet, paranoid vagyok"


Nem "lehet", hanem biztosan az vagy.

2020. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy tisztázzuk a tulakdonviszonyokat.


A csatlakozási ponttól (általában a főelzárótól) a gázóráig a társasház közös tulajdona a méretlen fővezeték. Ennek felülvizsgálata kötelező, ahogy a jókarban tartása is a ház érdeke. Ami a felülvizsgálati jegyzőkönyvben hibaként van megjelölve azt ki kell javítani. Ha nem a szolgáltató lezárja, nem lesz gáz.

Az óra utáni vezeték es készülékek a te tulajdonod. Ha nem javitod, tartod karban akkor....

Ezek után mi a konteós kérdés?

2020. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Csak félig vagy paranoid, nálunk is volt hasonló, és a gáz visszakötéséért felszámoltak 2000ret lakásonként.

Később megkérdeztem 2 random gázost, hogy mi ennek a tarifája, azt mondták, ilyen esetben nem lenne pofájuk egy csavar visszacsavarásáért pénzt kérni... valószínűleg van valami deal a gázosok és a képviselőtök közt... hiszen a közös képviselő is elaősorban önmagát képviseli...

A mienk lánya az MIT re járt fősuliba... azt hiszem ez mindent elmond..

2020. febr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem paranoid vagy. A rendszeren találtak hibát, amit meg akarnak oldani. Erre nyugodtan rákérdezhetsz mi az és mit kell szerelni hozzá a lakásodban!?

Nehezen mondhatna bárki is bármit, ha nem írta le nálatok pontosan milyen is a rendszer. Nálunk pl. a lakásokba nincs bevezetve a gáz. A házközponti fűtés és a melegvíz szolgáltatás gázról megy, ami azt jelenti, hogy a társasházba bejön egy vezeték, amin van egy mérő, amitől befelé a társasház közös tulajdona és problémája minden, ami azzal a szakasszal és a kazánokkal történik. Ha közös szakaszon valamit csinálni kell, akkor igen. A gázszolgáltatás korlátozásra kerül és nálunk pl. az egész házban nem lesz fűtés, sem melegvíz. Evidens, hogy ahogy a karbantartást, úgy a visszakötést is a lakók állják.

Vélhetően nálatok azért kell lakásonként állni a berendezések visszakötését, mert nem lenne fair közös költségből fizetni azt úgy, hogy valakinek csak egy gáztűzhely van rákötve, valakinek az atyaúristen is, neked meg konkrétan semmid.

2020. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom,még mindenütt menetes csatlakozás van a csöveken.
2020. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsétek, hogy normális a közös képviselő. A Gázművek ugyanis rendszeresen ellenőriz szúrópróba szerűen, illetve ahol az utcában javítják a fővezetéket ott kötelezően minden házban. Ha hibát találnak, vagy nincs felülvizsgálati jkv, azonnal elzárják a gázt, simán a tél közepén is. A ház ezután kapkod, tervezés, engedélyek, kivitelező keresése - ez manapság legalább fél év. Itt a környéken jónéhányan így jártak, szerencsére nekünk volt érvényes felülvizsgálati jegyzőkönyvünk.

Nektek a felülvizsgálat után az előkészületek alatt volt gáz, csak a munkálatok idejére nem lesz. A visszakötést csak úgy engedik, ha a lakáson belüli vezetékre is megcsinálják a felülvizsgálatot és mindent rendben találnak. Ha nem, akkor marad úgy, amíg saját költségeden javíttatod a hálózatodat. Érdemes előre intézkedni.

2020. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!