Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki élt, vagy járt Amerikában,...

Aki élt, vagy járt Amerikában, esetleg valamiért jól ismeri az ottani viszonyokat, annak mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
Az amerikai filmekben - mindegyikben, egytől egyig - cipőstől fekszenek rá a vetett ágyakra, kanapékra. Én nem jártam Amerikában, ezért a véleményekre lennék kíváncsi, hogy ez a való életben is így működik, vagy csak a filmesek nem figyelnek erre?
2020. febr. 9. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én éltem kint 2 évig. Kevésbé zavartatják magukat mint mondjuk itthon az átlag, simán végig trappolnak a padlószőnyegen cipőben, de alapvetően átlagember leveszi a cipőjét, amikor hazaér. :)
2020. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Filmekben szerintem a viselt cipő is reklámfelület...
2020. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Simán befekszenek az ágyba cipővel, sőt még kimennek pizsamába is az utcára.
2020. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

NY-ban azt láttam hogy a házigazdák az ajtóban leveszik. De a vendégtől nem várják el ugyan ezt. Amikor elkezdzem levenni a sajátomat, mindig zavartan mondták, hogy nem kell. De ha fürge voltam akkor, vagy szóltak, hogy húzzam vissza, vagy kerestek egy papucsot.

Egy ott élő magyar ismerős mondta, hogy itt az "Inkább takarítunk, de nem szagolunk" van érvényben.:)

2020. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tizenx eve elek az Allamokban, rengeteg ember hazaban/lakasan jartam es soha nem lattam sehol, hogy az agyba fekudtek volna cipovel.

Szinte mindegyik hazban/lakasban cipolevetel van az ajtoba, kiveve, ahol marvany vagy egyeb (hideg) padlo van az also szinten (nappali, konyha, etkezo), ott cipoben vannak, de vagy a szobaba erve (ahol padloszonyeg van) leveszik a cipot vagy mielott felmennek az emeletre, a lepcsonel (ami szinten szonyeges) leveszik a cipot.

2020. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az agyra, kanapera nem fekszenek cipovel de siman ramennek a szonyegre.

Ha saros a cipo akkor leveszik de amugy nem varjak el hogy levedd a cipod ha bemesz a hazukba.

Sok hazban jartam itt kint es egyik helyen sem kellett levenni a cipot, illetve gy helyen de ok nem amerikaiak voltak :)

Volt koztuk sok luxus haz is draga szonyegel es siman vegig gyalogoltunk rajta.

Magyarorszagon meg keszitik neked oda a papucsot :D Vannak akik vendegpapucsot tartanak.

Na itt kint nem

2020. febr. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most a héten legutóbb az Agymenők ezredik ismétlésében láttam, hogy Leonard Hofstadter törökülésben felkuporodik cipőstől Penny mellé a vetett ágyra és még a paplant is ráhúzza a bokájára.

Nem vagyok egy tisztaságmániás, de ezen mindig elképedek.

Persze gondoltam, hogy ott is ahány ház, annyi szokás, de ha én lennék a rendező erre figyelnék, mert rossz üzenetet közvetít.

Nektek viszont köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszaitokkal!

2020. febr. 12. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!